17.05.2013  » Майкъл Джей Фокс ще се бори с паркинсон по ТВ
Страдащият от болестта на Паркинсон комик Майкъл Джей Фокс ще се завърне след дългогодишна пауза с нов сериал. Канадският актьор имаше звезден период през 80-те и 90-те, но все по-изострящите се симптоми на болестта го накараха да прекрати активната си кариера през 2000 г. и оттогава той се отдаде на епизодични роли и благотворителна дейност.

Първият трейлър към поредицата The Michael J. Fox Show е вече онлайн, а развиващият се в Ню Йорк сюжет ще има множество паралели с личния му живот. Той ще играе болният от Паркинсон бивш водещ на новини Майкъл Хенри, който решава да се завърне към професията. Епизодите ще проследят често конфликтните и забавни отношения на героя със семейството му, а както личи от триминутния откъс, моментите, които ще засягат болестта, също ще дават поводи за смях напук на състояние му.

Шоуто ще се излъчва по телевизия NBC от тази есен. В него също така играе Бетси Бранд, популярна с далеч по-драматичната си роля в сериала Breaking Bad ("В обувките на дявола").
dnevnik.bg
«  Обратно към всички текстове