Събота, 20 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    10.10.2016  » Това са професиите на бъдещето
    https://i.actualno.com/actualno_2013/upload/news/2016/01/12/0721352001452583825_566237_600x458.jpg

    Ако сте амбициозен млад човек, който си търси работа с перспектива за бъдещо развитие (както вашето лично, така и на самата професия), то тогава е добре да видите какви са тенденциите на трудовия пазар. Вярно е, че технологиите бързо изместват голяма част от дейностите, които доскоро са били вършени от хора, но също така е вярно, че автоматизацията води и до появата на съвсем нови професии. Тези 7 професии със сигурност ще са много търсени в следващите поне десет години, пише Business Insider.

    1. Невро-имплантологични техници. Справянето с проблемите на мозъка е трудна работа само по себе си, но поставянето на импланти в тях е още по-сложна задача. Медицината вече има нужда не само от хирурзи, но и от технически грамотни хора, които могат да подсилват мозъчната дейността с помощта на технологиите, да правят резервни копия на мозъчни данни и след това да интерпретират тези данни в реално време.

    2. Човек, който да поддържа технологиите в „умния" ви дом. Интернет на нещата се превръща в мегатенденция в последно време. Скоро, когато всичко в дома ни ще бъде свързано с мрежата и ще можем да управляваме домакинството си от разстояние, ще се появи нуждата от хора, които да свържат и синхронизират работата на уредите в дома ви.

    3. Дизайнери на виртуална реалност. Управлението на виртуалната реалност е истинско предизвикателство и никой все още не е съвсем наясно как точно ще се развие и функционира тази технология. Сигурно е обаче, че в бъдеще ще има нужда от дизайнери в тази област, които да направят виртуалната реалност достъпна за всички.

    4. Професори на свободна практика. Висшето образование, което познаваме днес, е на път да умре – не в буквалния, но в преносния смисъл със сигурност. Професори, търсещи по-голяма академична свобода, започват да предлагат услугите си като преподаватели онлайн. Технологиите улесняват този процес максимално, а и така всеки, който пожелае, може да се възползва, плащайки значително по-малко от стойността на университетските такси.

    5. Градски фермери. В градската среда трудно се намира свежа храна, а търсенето на такава нараства непрекъснато. Това предизвиква появата на вертикални градски ферми, които ще стават все повече в бъдеще.

    6. 3D принт инженери. Следващата вълна в развитието на технологията 3D печат ще изисква инженери, които да са наясно с целия процес и създаването на всевъзможни неща – от коли до биоматериали и протези.

    7. Личен здравен консултант. С навлизането на облака и възможността за споделяне на всякакъв тип информация с когото пожелаем, се появява тенденция за все по-голямо търсене на лични здравни консултанти, които да предоставят персонализирани решения на база индивидуалните данни за нашето здравословно състояние.

    expert.bg

    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »