Петък, 19 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    14.11.2016  » Оргазмът влияе на мозъка подобно на музиката


    http://www.puls.bg/cache/news/25316_big.jpg

    Когато става дума за оргазъм, изследователите обикновено се фокусират върху начина, по който това интензивно сексуално удоволствие се е развило. В рамките на ново проучване се навлиза в сравнително непозната досега област по отношение на върховния момент – начина, по който оргазмът влияе на мозъка.

    Описван е като мощно, доставящо удоволствие освобождаване на натрупано сексуално напрежение както за мъжете, така и за жените.

    По време на оргазъм е възможно да изпитаме повишаване в нивата на кръвното налягане, на сърдечната честота, дишането става по-тежко и се наблюдават ритмични мускулни контракции.

    Макар признаците и усещанията, свързани с оргазма, да са ясни, механизмите зад този сексуален отговор, по-специално неврофизиологичните, остават неясни.

    За целите на новото проучване се анализират набор от проучвания и литература, които изследват отговора и тялото и мозъка на сексуалната стимулация. То е дело на Адам Сафрон от Северозападния университет в Еванстън, Илинойс, САЩ.

    Той създава се модел, който хвърля светлина на начина, по който ритмичната сексуална активност влияе на ритмичната активност в мозъка.

    Сафрон обяснява, че ритмичната сексуална стимулация, ако е достатъчно интензивна и продължава достатъчно дълго, може да стимулира нервните вибрации в определени честоти. Този процес може да бъде отговорен за това, което Сафрон нарича „сексуален транс“, където фокусът е насочен единствено върху моментното усещане.

    Любопитното е, че изследователят установява и някои прилики между оргазма и рефлексните спазми, като отбелязва, че и двете преживявания могат да бъдат задействани от ритмична стимулация, която предизвиква ритмична активност в мозъка.

    В допълнение, Сафрон обяснява, че начина, по който мозъкът реагира на ритмичната сексуална стимулация, е сравнима с начина, по който реагира на ритмичната музика и танца.

    Данните от проучването са поместени в сп. Socioaffective Neuroscience and Psychology.

    puls.bg




    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »