Сряда, 24 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    09.01.2017  » Рискът от грип и настинка се определя от гените



    Вероятността да се заразим с грип или настинка зависи от семейството, става ясно от данните на ново проучване.

    Изследователите от Кралския колеж в Лондон установяват, че близо три четвърти от белезите на имунната система се повлияват от гени, които наследяваме от родителите и предците ни. Резултатите от проучването предполагат, че здравето ни се определя от нашето ДНК.

    Специалистите проучват 23 000 белези на имунната система сред 497 възрастни двойки близнаци, всички от които са жени. Установява се, че адаптивните черти на имунитета най-вече се влияят от генетиката. Тези белези представляват по-сложните отговори, които се развиват след излагане на специфичен патоген, като варицела.

    Подчертава се още значението от влиянието на околната среда, като хранителния режим, за изграждането на имунитета в живота на възрастните.

    Резултатите могат да са от полза за разбирането на имунната система и взаимодействието на факторите на околната среда. Те могат дори да бъдат в основата на бъдещи проучвания, насочени към лечението на различни заболявания, включително ревматоиден артрит.

    Изследователите допълват, че неспецифичния имунен отговор по-често е в резултат от различия, свързани с околната среда. Това откритие може да има значително въздействие при лечението на редица автоимунни заболявания.

    От данните става ясно още, че повечето имунни отговори са генетични, персонализирани и фино настроени. Това означава, че сме склонни да „отговаряме“ по много различен начин на инфекции, като вирусите, или алергени, като домашния прах, причиняващ астма.

    Откритията може да имат и голямо значение за бъдещето на персонализираната медицина.

    Данните са поместени на страниците на сп. Nature Communications.

    puls.bg

    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »