16 март, петък, Доходно здание, 19 ч. СОФИЙСКА ФИЛХАРМОНИЯ Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ Солисти МИНЧО МИНЧЕВ цигулка РОБЪРТ КОЕН виолончело Й. Брамс – Концерт за цигулка, виолончело и оркестър E. Табаков – Симфония №9 (световна премиера)
|
|
17 |
17 март, събота, ДЗ, з. Европа, 11 ч. Сонати alla Romana: Забравени майстори на Вечния град ЗЕФИРА ВЪЛОВА барокова цигулка ЯВОР ГЕНОВ архилютня Програма: сонати от А. Корели, К. Лонати А. Калдара, Д. Карбонели, Д. Дзамбони ________________________________________
17 март, събота, ДЗ, з. Европа, 19 ч. Струнен квартет ФРОШ КРАСИМИР ЩЕРЕВ акордеон Програма: В. Казанджиев, Д. Йосифов, А. Пиацола, П. Билоне
|
|
18 |
18 март, неделя, ДЗ, з. Европа, 11 ч. Клюки и схватки от Ренесанса Ансамбъл АКОРДАТИ Диригент ДРАГОМИР ЙОСИФОВ Програма: О. Ласо, Я. Аркаделт, К. Монтеверди П. Сертон, А. Виларт, Я. Хандл, К. Жанекен ________________________________________
18 март, неделя, Доходно здание, 19 ч. РУМЪНСКИ НАЦИОНАЛЕН СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР Диригент КРИСТИАН МАНДЯЛ Солист ПЛАМЕНА МАНГОВА пиано Д. Енеску – Румънска рапсодия №2, оп.11 Ф. Лист – Унгарска фантазия за пиано Ф. Лист – Концерт за пиано №2 С. Рахманинов – Симфония №2
|
|
19 |
19 март, понеделник, Опера, 19 ч. Държавна опера - Русе МАКБЕТ – опера от Дж. Верди Диригент МАРКО ДЗАМБЕЛИ Режисьор Нина Найденова Сценография Борис Стойнов Костюми Цветана Стойнова Хореография Боряна Сечанова Участват: Марко Кингари, Фабрицио Гори, Таня Иванова, Ааро Калпела |
|
20 |
20 март, вторник, Доходно здание, 19 ч. Камерен ансамбъл СОФИЙСКИ СОЛИСТИ Диригент ПЛАМЕН ДЖУРОВ Солисти ВИКТОР ЖУЛИЕН-ЛАФЕРИЕ чело ЯВОР ЖЕЛЕВ флейта К. Ф. Е. Бах – Концерт за флейта, ре минор М. Големинов – Концерт за струнен квартет и струнен оркестър Й. Хайдн – Концерт за виолончело, C dur Л. В. Бетовен/Г. Малер – Квартет оп.95 |
|
21 |
21 март, сряда, Доходно здание, 19 ч. Клавирно дуо ЕВГЕНИ БОЖАНОВ КАСПАРАС УИНСКАС С. Прокофиев/М. Плетньов – Сюита за две пиана из "Пепеляшка" П. И. Чайковски/Н. Економоу – Валс на цветята из „Лешникотрошачката“ С. Рахманинов – Сюита за две пиана, оп.17 |
|
22 |
22 март, четвъртък, ДЗ, з. Европа, 17:30 Заключителен концерт на Майсторския клас по оперно пеене ________________________________________
22 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч. Струнен квартет МИКЕЛАНДЖЕЛО ПЛАМЕНА МАНГОВА пиано Й. Хайдн – Струнен квартет оп.64, №5 Ц. Франк – Клавирен квинтет оп.34 А. Дворжак – Клавирен квинтет оп.81, №2
|
|
23 |
23 март, петък, ДЗ, з. Европа, 17:30 ч. 11. Международен конкурс „Франц Шуберт“ Концерт на носителите на първи награди ________________________________________
23 март, петък, Доходно здание, 19 ч. 70 години Държавен симфоничен оркестър – Русе РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ МЪЖКИ ХОР ПРИ ДЪРЖАВНА ОПЕРА - РУСЕ Диригент ГЕОРГИ ДИМИТРОВ Солисти ОЛИВИЕ КАЗАЛ пиано АНДРЕАНА НИКОЛОВА алт Й. Брамс – Трагична увертюра Й. Брамс – Рапсодия за алт, мъжки хор и оркестър Й. Брамс – Концерт за пиано №2
|
|
24 |
24 март, събота, ДЗ, з. Европа, 11 ч. VIVАldi re-loaded! Ансамбъл RECHERCHE Програма: Л. Щрайх, Н. Ритер, А. Халими, Щ. Хенслер С. Зиновие, Д. Йосифов, М. Сенкер, Х. Пара ________________________________________
24 март, събота, ДЗ, з. Европа 17:30 ч. Заключителен концерт на Майсторския клас по цигулка ________________________________________
24 март, събота, Доходно здание, 19 ч. Мартенски музикални дни Джуниър When Classics Meets Jazz Клавирно дуо АГЛИКА ГЕНОВА & ЛЮБЕН ДИМИТРОВ ТАТЯНА КОЛЕВА & ВИКТОР БЕНЕВ ударни Д. Гершуин – Кубинска увертюра Д. Гершуин – Фантазия Порги и Бес A. Копланд – Four Piano Blues Д. Eлингтън – The Single Petal of a Rose Л. Бърнстейн – Симфонични танци из Уестсайдска история
|
|
25 |
25 март, неделя, ДЗ, з. Европа, 11 ч. ХОР „ПРОФ. ВАСИЛ АРНАУДОВ“ Диригент СВИЛЕН ДИМИТРОВ Програма: Т. Морли, О. Ласо, К. Монтеверди, И. Спасов К. Илиев, К. Дебюси, М. Равел, Б. Бритън ________________________________________
25 март, неделя, ДЗ, з. Европа, 17:30 ч. Заключителен концерт на Майсторския клас по пиано ________________________________________
25 март, неделя, Доходно здание, 19 ч. Мартенски музикални дни Джуниър Percussion Cocкtail: Ragtime & Songs ТАТЯНА КОЛЕВА маримба & ударни ГОРДЪН СТАУТ маримба & ксилофон, САЩ Ансамбъл YOUTH PERCUSSION POOL, Netherland Програма: С. Джоплин, С. Райх, Д. Кейдж, Г. Стаут, Ф. Глас Ф. Дзапа, Д. Тени, В. Лан, Г. Х. Грийн, Т. Колева, Л. Бърнтстейн и др.
|
|
26 |
26 март, понеделник, ДЗ, 19 ч. 70 години Държавен симфоничен оркестър – Русе РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ Диригент САША МЯКИЛА Солист ЙОРЪМ СОН пиано А. Дворжак – Концерт за пиано, oп.33 Я. Сибелиус – Симфония №1, оп.39 |
|
27 |
27 март, вторник, Доходно здание, 19 ч. Духът на Франция СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано К. Дебюси - La plus que lente К. Дебюси – Соната за цигулка и пиано К. Сен-Санс – Интродукция и Рондо капричиозо М. Равел - La Valse К. Дебюси - L’isle joyeuse М. Равел – Соната за цигулка и пиано №2 П. Сарасате – Кармен фантазия
|
|
28 |
28 март, сряда, ДЗ, з. Европа, 17:30 ч. Заключителен концерт на Майсторския клас по ансамбли ________________________________________
28 март, сряда, Доходно здание, 19 ч. Струнен квартет ШУМАН В. А. Моцарт – Струнен квартет KV 589 Д. Шостакович – Струнен квартет №7 П. И. Чайковски – Струнен квартет №3
|
|
29 |
29 март, четвъртък, ДЗ, з. Русе 17:30 ч. Заключителен концерт на Майсторския клас по маримба & ударни (в памет на проф. Добри Палиев и 90 години от рождението му) ________________________________________
29 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч. ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ Солисти СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано Ф. Менделсон – Концерт за цигулка и пиано Л. В. Бетовен – Симфония №7
|
|
30 |
30 март, петък, ДЗ, з. Европа, 19 ч. Клавирно трио АНДРЮ МАРИНЪР кларинет СОФИ ДАРТИГАЛОНГ фагот МАРИЯ ПРИНЦ пиано Програма: Ф. Пуленк, Ц. Димитрова, С. Пиронков, Ф. Менделсон, K. Сен-Санс |
|
31 |
31 март, събота, ДЗ, з. Европа, 11 ч. Соло за двама МАРИЕТА ПЕТКОВА пиано МИРОСЛАВ ПЕТКОВ тромпет Програма: Дж. Енеску, С. Рахманинов, Ж. Франсе, К. Дебюси ________________________________________
31 март, събота, ДЗ, з. Европа, 17:30 ч. Концерт на Майсторския клас по солов и оркестров репертоар ________________________________________
31 март, събота, Доходно здание, 19 ч. Tango without Limits Ансамбъл TANGUARDA МАРСЕЛО НИСИНМАН бандонеон СИРИЛ ГАРАК цигулка МАРИЯ МАРТИНОВА пиано ВИНФРИД ХОЛЦЕНКАМП контрабас Програма: A. Пиацола, М. Нисинман, А. Барди, О. Тарантино, Ж. Дам
|
photo credit Karin van der Meul
photo credit Juanito Juarez
photo credit Lumir Schulz
photo credit Nico Druben
|
01 |
1 април, неделя, з. Филхармония, 11 ч. Мартенски музикални дни Джуниър Държавна опера – Русе ВЕСЕЛИТЕ ГРАДСКИ МУЗИКАНТИ мюзикъл от Александър Владигеров Диригент ЛЮБОМИР ДЕНЕВ син с участието на: РАШКО МЛАДЕНОВ, БОРИСЛАВ ВЕЖЕНОВ, ДЕНКО ПРОДАНОВ, ПРЕЯ ________________________________________
1 април, неделя, Доходно здание, 19 ч. ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР Ансамбъл Youth Percussion Pool, Netherland Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ Солисти СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка Саксофонен квартет SIGNUM Л. Бърнстейн – Серенада за цигулка, струнни, ударни и арфа Ф. Глас – Концерт за саксофонен квартет Дж. Гершуин – Симфонична картина Порги и Бес
|
|
|