всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    25.01.2017  » Григор Димитров прелетя през Гофен и за втори път ще играе полуфинал в Големия шлем
    Григор Димитров даде само девет гейма на световния №11 Давид Гофен и се класира за първия си полуфинал на Australian Open.

Българският тенисист спечели с 6:3, 6:2, 6:4 след малко повече от два часа и достигна финалната четворка в турнирите от Големия шлем за втори път в кариерата си след "Уимбълдън" през 2014 г.

В спор за място на финала в Мелбърн той ще се изправи срещу победителя от мача между Милош Раонич и Рафаел Надал.

Димитров не даде никакви шансове на Гофен и доминираше през целия мач. Той показа леки колебания единствено в средата на първия и началото на втория сет, когато два пъти изпусна пробив аванс, но през останалото време беше категорично по-добрият играч на корта.

Българският тенисист стоеше изключително стабилно в разиграванията и пречупи съпротивата на съперника благодарение на мощния си форхенд и оказалите се истински кошмар за съперника сечени бекхенди.

Хасковлията беше отлично подготвен в тактическо отношение, като успя умело да миксира играта си. Той показа търпение в изчакването на правилния момент за атака и в същото време демонстрира страхотна защита през целия двубой.

Така Гофен беше принуден да рискува много повече от обикновено и това доведе до много пропуски от ракетата на белгиеца. Той допусна 46 непредизвикани грешки срещу 25 на Димитров, а печелившите удари също бяха в полза на българина - 32 срещу 29.

В предишните си четири мача в Мелбърн Гофен беше спечелил 91% от сервис геймовете си, но днес беше пробит шест пъти за 13 подавания.

Димитров пък загуби подаването си два пъти, но и двата дойдоха в ситуация, в която той имаше пробив аванс - при 3:1 в първия сет и при 1:0 във втория.

Българинът на практика не трябваше да догонва в нито един момент от двубоя. Той стигна безапелационно до петата си победа от пет срещи с Гофен и десета победа от десет мача през 2017 г.

С днешния успех Димитров си гарантира 900 хил. долара от наградния фонд и изкачване до 12-ото място в световната ранглиста. При още една победа той ще се завърне в първата десетка на световната ранглиста от понеделник.