всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    07.07.2017  » Дунав приключи участието си в Лига Европа

„Дунав“ загуби с 0:2 от „Иртиш“ в реванша между двата отбора от първия предварителен кръг на турнира „Лига Европа“. Срещата се игра на Градския стадион в Русе, над който през първата част се изсипа проливен дъжд. Срещата започна равностойно. Гостите обаче първи стигнаха до голово положение и го метериализираха. Центриране от ъглов удар на Стефан Живкович бе намерено с глава от Марио Маслац, който прати топката неспасяемо зад Станислав Антонов за 0:1 в 6-ата минута. Две минути преди края на редовните 90 гостите се възползваха от грешка на увлечените в атака дунавци и Аслан Дарабайев отбеляза за 0:2. Така, след като отстъпиха и в първия мач в Казахстан с 0:1 „драконите“ се наложи да приключат с европейското си приключение.

„Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (70 мин. - Андреас Васев), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (56 мин. - Юлиан Ненов), Васил Шопов (50 мин. - Димитър Георгиев), Мирослав Будинов.

„Иртиш“ Павлодар: Давид Лориа, Александър Кислицин, Аслан Дарабайев, Родриго Антонио, Исмаел Фофана (60 мин. - Милош Стаменкович), Дамир Даутов (76 мин. - Руслан Йесимов), Стефан Живкович, Казбек Гетериев, Карлос Фонсека, Марио Маслац, Игор Бугаев (90 мин. - Франк Джа Джедже).