13.09.2017  » Пробегът Русе - Гюргево с второ издание в събота

Най-добрите български атлети ще се включат във второто издание на трансграничния „Пробег на свободния дух Русе – Гюргево“ тази събота. Сред тях са Сава Тодоров, Митко Ценов, Йоло Николов, Радосвета Симеонова, както и миналогодишния състезател, спечелил първото място на пробега – италианеца Ахмед Насеф.

Регистрираните участници са 230, като има представители от Румъния, Англия, Япония, Италия, Португалия, Мароко, Кения, Полша, Украйна и Франция. Състезанието с маршрут 15 км стартира в 11 часа от площад „Свобода“, пресича река Дунав през Дунав мост, след което финишира пред часовникова кула в Гюргево. Час преди началото е предвидена програма за зрителите.

„Пробег на свободния дух Русе – Гюргево“ се организира от СЛАК „Дунав“ Русе и СК „Гюргево“ с партньорството на Община Русе, община  Гюргево, Фондация „Русе – град на свободния дух“, Министерство на младeжта и спорта на Република България, Български олимпийски комитет, Българска федерация по лека атлетика, Румънска федерация по лека атлетика и Балканска федерация по лека атлетика.

В началото на месеца русенецът Ивайло Каменаров спечели трансграничния маратон Via Pontica. Българинът от клуб „Русе тича“ завърши с време 3:10:55 часа по трасето между пристанището на Мангалия в Румъния и Крапец.