25.09.2017  » Скачачите на Имидж се завърнаха с 12 медала от турнир

12 медала и класиране на призови места спечелиха състезателите на спортен клуб скокове на батут „Имидж“ Русе на Международния турнир по скокове на батут за купа „Независимост“ в Кюстендил. В него взеха участие 12 български отбори и три от най- добрите гръцки клуба- от Атина, Солун и Кавала. Рекорден брой участници се включиха в надпреварата - над 120. Заедно със съдии, треньори и придружаващи състезателите родители, в града гостуваха над 300 души.

Спортен клуб скокове на батут „Имидж“ Русе участва в турнира с 10 състезатели и трима треньори – Станислав Стоянов, Иржи Галинов и Елмира Мандажиева. Русенските скачачи заеха следните места в крайното класиране на отделните уреди:

Двоен мини батут - 3 златни медала за Калоян Петров,Кристина Петкова,Радостин Мицов.И 1 сребърен медал за Георги Басарбовски.

Батут синхрон - златен медал за Калоян Петров и Георги Басарбовски, и Десислава Манолова в синхрон с Анита Макулова.

Батут индивидуално – златен медал за Калоян Петров, сребърни медали за Георги Басарбовски, Димитър Георгиев и Десислава Манолова и бронзово отличие за Максим Ангелов.

Турнирът се проведе под егидата на Министерството на младежта и спорта, Община Кюстендил, Българска Федерация Скокове Батут и бе организиран от домакина - спортен клуб по скокове на батут „Евротрамп“. Надпреварата бе в залата по гимнастика на стадион Осогово на 23 и 24 септември.