Събота, 20 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    26.10.2017  » Международна научна конференция Наследството на показ събра специалисти в Русе

    Международна научна конференция „Наследството на показ“ събра музейни специалисти днес и утре в Русе, във връзка с проекта „По следите на героичното време“.

    Проф. Николай Ненов откри конференцията

    „Наследство на фокус е една тема, която съсредоточава много и различни погледи. Тази конференция е не за да покажем себе си, тази среща е да покажем как ние се опитваме да намерим своите аудитории и публики“, каза при откриването проф. Николай Ненов – директор на Историческия музей в Русе. „Целта е да покажем нашата активна дейност в споделянето на наследството, защото приемаме, че всеки един от нас си е свършил добре работата и като професионалист е доволен от себе си, но това е само първата крачка. От тук нататък трябва да намерим необходимите начини за да стигнем до нови публики, до аудитории които да разпознаят нашата дейност като важна“, допълни Ненов.

    В рамките на събитието ще бъде открита изложбата "Следите на героичното време: места на памет, свързани с национално-освободителните борби".

    д-р Ана Елина Антила /вдясно/ - Генерален директор на Националния музей на Финландия

    „Използването на фразата „героичното време“ е в неговата клиширана форма“, обясни Искрен Великов – уредник отдел „Най-нова история“ в музея в Русе . „Безспорно това символизира времето на национално събуждане, самочувствие и борбите за национално освобождение. Героичното време е онзи върхов момент на Възраждането, който в крайна сметка води до Освобождението“, завърши Великов.

    Цвета Ненова - журналист, модератор на дискусиите

    Ще бъдат представени и две книги - "Възстановки на средновековното българско облекло (XIII-XIV в.)" - на Калина Атанасова, и "Русе в стари снимки, документи и портрети" - на Йордан Борисов, д-р Надежда Цветкова, Тодор Билчев.

    Форумът се организира съвместно с Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, Регионален академичен център-Русе, и Държавен архив-Русе. Конференцията продължава и утре.

    АРЕНА



    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »