всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    14.05.2018  » СМК Приста с призови места от състезание в Ловеч

Русенските състезатели на Спортен модел клуб „Приста“ се завърнаха с няколко призови места от Националното състезание по авиомоделизъм и ракетомоделизъм, което се проведе през изминалия уикенд в Ловеч. В надпреварата взеха участие около 100 човека от 16 клуба от цялата страна, които се състезаваха в 10 класа.

Първенството се организира от Националния дворец на децата, ЦПЛР-ОДК, Община Ловеч, Фондация „Еврика“, Българска федерация по авиомоделизъм, и е под егидата на Министерството на образованието и науката.

СМК „Приста“ отново бе на върха в отборното класиране при ученици от 8 ми до 12 ти клас, където Николай Палежев (16 г.) завоюва 1-во място в клас „Скоростен авиомодел Тренкорд“, а Никол Павлова (16 г.) за пореден път бе безапелационна, и излезе начело в два от класовете - Акробатичен авиомодел F2B и Авиомодели за въздушен бой F2D. Милен Илиев (15 г.) се класира втори в клас Таймерен авиомоде F1P, а Димитър Тодоров (15 г.) остана трети в клас Гуменомоторен авиомодел F1B.

Русенският клуб спечели и трето място в отборното класиране във възрастова група за деца и ученици до 7 клас. Две от най-малките русенски надежди се представиха на ниво, въпреки че за пръв път вземат участие в официално състезание. Петър Стоянов (7 г.) се качи два пъти на призовата стълбичка, като в клас Скоростен авиомодел „Тренкорд“ постигна скорост от 158 км/ч, и се нареди втори в класирането, а в клас Кордов акробатичен модел се класира на първо място. В състезанието взе участие и Богдан Владев (8 г.), който направи добро класиране и спечели точки за отборната надпревара. Интересно е да се отбележи, че и двамата са започнали да се занимават с авиомоделизъм едва преди около 3-4 месеца, но вече показват талант и желание за развитие, коментират от клуба.

В момента голяма част от състезателите на Спортен модел клуб „Приста“ пътуват към Киев, Украйна, където ще вземат участие в кръг от Световната купа – състезанията за Купата на България и Купата на Киев, които стартират съответно на 17 и 19 май.