всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    23.07.2018  » Младите тежкоатлети са на заслужен възстановителен лагер

Състезателите от Тежкоатлетически спортен клуб – Русе с  треньорите Кръстина и Радослав Атанасови са на възстановителен лагер в курортен комплекс „Равда“. Лагерът е подарък за пета поредна година от президента на клуба доц. д-р Кирил Панайотов за положения труд от страна на децата и отличните резултати, които те постигат на национални и международни състезания от началото на годината.

Само от последното Държавно лично първенство провело се през пролетта в Хасково, възпитаниците на ТСК – Русе завоюваха 62 медала. От тях 9 златни, 8 сребърни и 4 бронзови медали в двубоя. Отделно в индивидуалните класирания младите щангисти спечелиха още 28 златни, 26 сребърни и 8 бронзови медала. Клубът имаше и свой представители в националния отбор при мъжете за Европейското първенство по вдигане на тежести, което се проведе в края на месец март в Румъния. Стилиян Гроздев успя да спечели сребро в двубоя и злато в изхвърлянето, а при дебюта си при мъжете Ангел Русев се нареди на пето място в двубоя.