всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    21.08.2018  » Трето и пето място за Sofia Car Motorsport в GT4 сериите

Четвъртият кръг на Европейските GT4 серии приключи с трето и пето място за Sofia Car Motorsport с българския тандем Иван Влъчков и Константин Маршавелов. Иван Влъчков постигна полпозишън във втората квалификация, като бе най-бърз не само в своя клас , а и от всички 12 пилоти. С постижение от 2:12.797мин. Влъчков изпревари всички.

В този кръг партньор на Иван бе Константин Маршавелов, който е шампион на писта в серия Макси. За Маршавелов това е първо участие в състезание на такова високо ниво.

Константин успя да извоюва шесто място в класа си и дванадесето в общото подреждане на първата квалификация, като това е прекрасно представяне и е напълно съизмеримо с това на Иван отпреди година на тази писта, когато и той за първи път встъпи в света на GT4.

Маршавелов се включи в първата половина от състезанието, като стартира шести в класа и напредна с  една позиция преди да мине през бокса в края на четиринадесетата  обиколка за задължителното спиране и да отстъпи колата на Влъчков.

Иван направи страхотно каране, като бързо изпревари двама свои съперници и излезе на 3-а позиция. До края българският пилот бе много по-бърз и от втория Фреди Фаст с Мерцедес AMG, но нямаше достатъчно обиколки, за да го изпревари. Влъчков завърши 8-и в общото класиране заедно с професионалистите.

Следва последния кръг на GT4 сериите, който ще се проведе в Зандвоорт, Холандия на 5-7 октомври 2018г.