Конкурсът рецитал „За да я има България“, организиран от
Общински младежки дом Русе, се проведе за петнадесета година в Русе. Тази
година при голям интерес, като броят на участниците достигна 200 ученици.
Конкурсът има за цел да популяризира и съхрани стойностната българска поезия,
насърчавайки децата в първите им стъпки към сцената.
И тази година повечето от
участниците бяха избрали как да интерпретират любимото си стихотворение, като
това при някой изпълнения, включваше и специален традиционен костюм или носия. Първа възрастова група: 1-4 клас Направление: възрожденска поезия Първо място: Дарина Даскалова-ОУ“Любен Каравелов“ Теодор Ангеловски-ОУ“Отец Паисии“ Елия Цанкова-ОУ „Любен Каравелов“ Второ място: Ивет Пейчева - НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ Доминик Николов - СУ „ Васил Левски“ Антон Ангеловски - ОУ“Отец Паисий“, гр.Русе Трето място: Полина Златева - ОУ“Отец Паисий“,гр. Мартен Преслав Апостолов - ОУ“Отец Паисий“ Борислав Митуцов -СУ „Васил Левски“ Поощрения: Детелина Димова - ОУ“Отец Паисий“ Александър Статев и Далина Пейчева - ОУ“Христо Смирненски“ Антония Терзиева - СУ“Васил Левски“ Михаил Маринов - ОУ“Отец Паисий“ Ния Димитров - СУ“Йордан Йовков“ Савина Иванова – СУ“Васил Левски“ Полина и Мартина Здравкови - ОУ“Отец Паисий“ Кристиян Кунев - ОУ“Иван Вазов“ Габриела Костова - ОУ“Ангел Кънчев“ Ивена Ивакова – ОУ“Отец Паисий“, гр. Мартен Ема Николаева – ОУ“Иван Вазов“ Наградени учители за активна работа в областта на словото: Стефка Цанева – ОУ „Отец Паисий“ Людмила Великова - ОУ „Отец Паисий“ Бисерка Нунева - ОУ „Отец Паисий“ Красимира Йорданова - ОУ „Отец Паисий“ Ценка Камбурова – СУ „Васил Левски“ Стела Костадинова – ОУ „Любен Каравелов“ Мария Димитрова – СУ „Йордан Йовков“ Румяна Лазарова – ОУ „Иван Вазов“ Денислава Великова – ОУ „Ангел Кънчев“ Севим Алиева – ОУ „Отец Паисий“ град Мартен Евин Ибишева – СУ „Васил Левски“
Първа възрастова група Направление: Съвременна литература Първо място Първо място: Иван. И. Иванов – ОУ „Отец Паисий“ Александър Ангелов - ОУ „Отец Паисий“ Мира Милен Миленова – СУ „Христо Ботев“
Второ място Мариян Сипос - ОУ „Отец Паисий“ Радина Цонева - ОУ „Отец Паисий“, град Мартен Преслав Младенов - ОУ „Отец Паисий“
Трето място Симона Михалева – СУ „Йордан Йовков“ Ралица Димитрова – ОУ „Тома Кърджиев“ Берфу Шекер - СУ „Васил Левски“
Поощрения Ивон Йорданова - СУ „Йордан Йовков“ Елиз Петкова - СУ „Йордан Йовков“ Мартин Георгиев - СУ „Йордан Йовков“ Радина Петрова - ОУ „Отец Паисий“, град Мартен Преслава Великова – ОУ „Иван Вазов“ Александра – Мария Радева – СУПНЕ „Фридрих Шилер“ Теодора Йорданова – ОУ „Васил Априлов“ Ема Цанкова – ОУ „Любен Каравелов“
Наградени учители за активна работа в областта на словото: Вергилия Грънчарова - СУ „Йордан Йовков“ Невяна Николова – ОУ „Васил Априлов“ Даринка Пулчева - ОУ „Отец Паисий“, град Мартен
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 5-8клас НАПРАВЛЕНИЕ ВЪЗРОЖДЕНСКА ПОЕЗИЯ
Първо място: Теодора Даскалова – СУЕЕ „Константин-Кирил Философ“ Вероника Николова – ПГСАГ „Петьо Пенов“
Второ място Деница Кънчева – ОУ „Братя Миладинова“ Соня Трифонова – ОУ „Тома Кърджиев“ Сонер Селяйдин – ОУ „Св. Св. Килил и Методий“, с. Семерджиево
Трето място Божидар Вълков – театрално студио „Арлекин“ към ОУ „Христо Смирненски“ Преслава Михайлова Габриела Иванова – ОУ „Ангел Кънчев“
Поощрения Сесилия Дуницова – СУ „Христо Ботев“ Божидара Петрова – ОУ „Отец Паисий“ Захари Илиев – ОУ „Любен Каравелов“ Александра Иванова – ОУ „Любен Каравелов“ Велизара Стоянова - ОУ „Тома Кърджиев“ Симона Ненова – СУ „Йордан Йовков“
Награден учител за активна работа в областта на словото: Светла Тодорова – ОУ „Любен Каравелов“
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА НАПРАВЛЕНИЕ: СЪВРЕМЕННА ПОЕЗИЯ
ПЪРВО МЯСТО: Габи Вълчева- ОУ „Иван Вазов“ Максим Атанасова- ОУ“ИванВазов“ Алина Милкова-ОУ“Любен Каравелов“
Второ място Аслънас Керваноглу- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево; Сема Фикрет- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево; Теодора Иванова-ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен
Трето място Рашиде Селим-ОУ‘Иван Вазов“ Алпер Хакъев- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево; Галена Георгиева-ОУ“Отец Паисий“,гр.Мартен
Поощрения Арзу Акифова- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево; Николай Стоянов-ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен Преслава Йорданова-ОУ“Отец Паисий“ Димитър Куршумов-ОУ“Иван Вазов“ Елица Димитрова-ОУ“Иван Вазов“ Джанер Моллов- ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”, с.Семерджиево; Мартин Донев- ОУ“Отец Паисий“гр.Мартен
Награден учител за активна работа в областта на словото: Кирил Черкезов-ОУ“Иван Вазов“ Галина Дойкова-ОУ“Св.Св.Кирил и методи“ Анна Рачева –ОУ“Отец Паисий“
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 9-12клас Възрожденска поезия
Първо място Михаела Илиева – ПГИУ „Елиас Канети“
Второ място Ванеса Кулева - ПГИУ „Елиас Канети“ Поощрение : Анита Иванова – АЕГ „Гео Милев“
Трета възрастова група съвременна поезия
Трето място: Габриела Цветкова - СУЕЕ“Константин Кирил Философ“ Ния Иванова - АЕГ“Гео Милев“
Поощрения: Благовеста Петрова - ПГПТ“Атанас Буров“ Адриана Витанова - СУПНЕ“Фридрих Шилер“
Награден учител за активна работа в областта на словото: Росица Николова - ПГИУ „Елиас Канети“
АРЕНА
|