25.09.2020  » Русенски щангисти с 35 медала от Държавния шампионат

Нови 35 медала завоюваха на продължаващия Държавния личен шампионат по вдигане на тежести в Хасково възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб Русе, Ученическа спортна школа и Спортно училище „Майор Атанас Узунов“.

Във втория състезателен ден на подиума излязоха кадетите и кадетките до 15 години и момичетата. Първа в категория до 49 кг. При кадетките до 15 години се класира Рени Русева. При кадетите до 15 години Джан Зарков се класира на второ място в категория до 49 кг, Мартин Станев стана трети в същата категория, а Дениз Бориславов стана трети в категория до 61 кг. При момичетата Анка Иванова стана втора в категория до 40 кг. В третия ден при три от девойките се окичиха със златни медали. Стиляна Маринова стана първа в категория до 49 килограма, Виктория Станева стана първа в категория до 59 килограма, а Цветелина Стоянова стана победител в категория до 64 кг.

При кадетите до 17 години Ерджан Весков стана втори, а Мерджан Амишев се класира трети в категория до 55 кг. Николай Серафимов стана втори в категория до 67 кг, а Екрем Шабанов се класира трети в категория до 73 кг. Всички медалисти се подготвят от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев.