всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    07.12.2020  » Отлични постижения на русенски тежкоатлети в Асеновград

Отлично представяне на втория кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести записаха спортистите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе. Надпреварата се проведе в края на седмицата в Асеновград. На състезателния подиум излязоха състезатели от възрастовите групи юноши, девойки, мъже и жени. Три индивидуални първи места при девойките спечелиха възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови. Надежда Мей Нгуен стана първа в категория до 49 кг, Виктория Станева стана първа в категория до 55 кг, а Цветелина Стоянова се изкачи на най-високото стъпало на стълбичката в категория до 64 кг.

При юношите Ангел Русев победи в категория до 61 кг, а при мъжете – Стилян Гроздев стана победител в категория до 67 кг. В крайното отборно класиране, ТСК – Русе са класира на първо място при кадетите до 15 години и при девойките, на второ място при момчетата, а  кадетките до  15 години се класираха трети.