04.08.2021  » Тайбе Юсеин с олимпийски бронз

Възпитаничката на русенската спортна школа по борба Тайбе Юсеин спечели бронзов медал от Олимпийските игри в Токио, след като победи рускинята Любов Овчарова. Родената в разградското село Мъдрево спортистка спечели безапелационно в мача за бронза в категория до 62 килограма на женския турнир по борба в японската столица. Бившата възпитаничка на треньора Сава Савов от русенския клуб по борба „Юнак-Локомотив“ тушира съперничката си още преди да е изтекла една минута от срещата.

Тайбе Юсеин на олимпийския триумф. Фото: Нова ТВ, БОК

Световната и двукратна европейска шампионка се наложи с 4:1 над Лайс Нунеш (Бразилия) на осминафиналите и с 10:0 срещу Болортуя Хурелхуу (Монголия) на четвъртфиналите, като отстъпи единствено на полуфинала срещу японката Юкико Касай.

Успехът на Юсеин добави втори медал за България от Олимпиадата в Токио след среброто на Антоанета Костадинова в спортната стрелба. В предстоящия финал на турнира по бокс в категория до 51 килограма Стойка Кръстева ще спори за златото, след като днес победи Цукими Намики от Япония.

Източник: Община Русе