всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    28.11.2022  » Три титли за тежкоатлетите ни от Хасково

Три купи в отборната надпревара завоюваха състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести. Надпреварата се провежда в град Хасково и е втори кръг. Шампионска титла завоюваха кадетите до 17 години, момчетата се класираха на второ място, кадетките до 17 години се класираха трети, а кадетите до 15 години станаха четвърти.

Четвърти останаха и момичетата въпреки завоюваните индивидуални титли на Преслава Йорданова (категория до 45 кг) и Бисерка Ангелова (категория до 49 кг).

В индивидуалната надпревара възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови също успяха да спечелят призови места. При момчетата Даниел Тодоров се класира на второ място в категория до 61 кг, а Алекс Арсениев стана трети в същата категория, а Мерт Харатолу стана втори в категория +61 кг. Шампионски титли завоюваха Руслана Атанасова, която се състезава в категория до 45 кг. при кадетките до 15 години и Рени Русева, която се състезава в категория до 49 кг. при кадетките до 17 години.

Първи при кадетите до 17 години станаха Мартин Станев (категория до 55 кг) и Джан Зарков (категория до 61 кг), а Иън Хартунг  и Габриел Георгиев станаха втори в своите категории. При кадетите до 15 години Диян Ангелов (категория до 67 кг) и Мартин Пенчев (категория до 73 кг) станаха първи, а Христо Ненов стана трети в категория до 49 килограма.