28.11.2022  » Нови две титли за ТСК – Русе на Държавното отборно първенство в Хасково
Пет купи и 20 индивидуални отличия за първо, второ или трето място. Това е равносметката за Тежкоатлетически спортен клуб – Русе от втория кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести, което се проведе през изминалата седмица в град Хасково. В надпреварата се включиха повече от 25 русенски състезатели, водени от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови.

Жените на ТСК – Русе спечелиха отборната титла, мъжете станаха трети, а юношите станаха четвърти. При жените Росица Цонкова (категория до 45 кг) и Надежда-Мей Нгуен (категория до 49 кг) станаха първи в своите категории. При мъжете двукратният европейски шампион Ангел Русев стана първи в категория до 61 кг. При юношите Дениз Данев стана първи в категория до 67 кг, Ерджан Весков се класира втори в категория до 61 кг, а Калоян Вълчев стана трети в категория + 109 кг.