Вторник, 2 Юни 2020
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    04.03.2020  » ПРОГРАМА МАРТЕНСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ 2020


    13 март, петък, Доходно здание, 19 ч.

    РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ

    Хор на Държавна опера - Русе

    Хор Дунавски звуци

    Диригент ЙОРДАН КАМДЖАЛОВ

    Хормайстор Стелияна Димитрова–Хернани

    Солисти

    СВЕТЛА КРЪСТЕВА сопран | ПЕТЯ ЦОНЕВА мецосопран

    БОРИС ЛУКОВ тенор | МАРТИН ЦОНЕВ бас

    Л. В. Бетовен – Симфония №9, oп.125

    за солисти, хор и оркестър



    14 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

    ЮРИ БАШМЕТ & МОСКОВСКИ СОЛИСТИ

    Е. Григ – Холберг сюита, оп. 40

    Й. Брамс/К. Бодров – Адажио за виола и струнни

    В. А. Моцарт – Малка нощна музика, KV 525

    П. И. Чайковски - Ноктюрно в ре минор за виола и струнни

    П. И. Чайковски – Сувенир от Флоренция, оп. 70



    15 март, неделя, ДЗ, з. Европа, 11 ч.

    Концерт на лауреатите на 12. Международен конкурс

    ФРАНЦ ШУБЕРТ – Русе, 2019



    15 март, неделя, Доходно здание, 17 ч.

    ЮРИ БАШМЕТ & МОСКОВСКИ СОЛИСТИ

    Солист и диригент ЮРИ БАШМЕТ виола

    Солисти ПЛАМЕНА МАНГОВА пиано

    МИРОСЛАВ ПЕТКОВ тромпет

    А. Шнитке/Ю. Башмет – Трио соната за струнни

    Д. Шостакович – Концерт за пиано и тромпет №1, оп. 35

    К. Бодров – Вариации по Каприз №24 от Н. Паганини

    Ф. Шуберт/Г. Малер – Смъртта и момичето



    16 март, понеделник, Доходно здание, 19 ч.

    Струнен квартет МОДИЛЯНИ

    В. А. Моцарт – Дивeртименто, КV 138

    Л. В. Бетовен – Струнен квартет оп.18, №4

    К. Сен-Санс – Струнен квартет №1



    17 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.

    Камерен ансамбъл СОФИЙСКИ СОЛИСТИ

    Диригент ПЛАМЕН ДЖУРОВ

    Солисти МИНЧО МИНЧЕВ цигулка

    ДЖУЛИО БОЗЕTТИ обой

    Г. Ф. Телеман – Сюита Дон Кихот

    Й. С. Бах – Концерт за обой и цигулка

    Й. Хайдн – Концерт за цигулка, до мажор

    Л. В. Бетовен – Струнен квартет оп.95, №11, Serioso



    18 март, сряда, з. Европа, 19 ч.

    Струнен квартет ФРОШ

    Д. Шостакович – Струнен квартет № 7

    Л. В. Бетовен – Grosse Fuge, оп.133

    К. Шимановски – Струнен квартет №2



    19 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.

    СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка

    ЙОРЪМ СОН пиано

    Р. Щраус – Соната за цигулка и пиано оп.18

    Л. В. Бетовен – Соната за цигулка и пиано №9, Кройцерова

    и 10 биса по желание на публиката



    20 март, петък, ДЗ, з. Европа, 19 ч.

    Ансамбъл МУЗИКА НОВА

    Диригент ДРАГОМИР ЙОСИФОВ

    Г. Устволская – Dona nobis pacem

    А. Шнитке – Менует за струнно трио

    А. Веберн – In Tempo eines Menuets & Kinderstueck

    Д. Йосифов – Muss es/se Ssum?

    Л. В. Бетовен – Grosse Fuge, оп. 133

    Б. Спасов - HammerRemix

    А. Шнитке – Вариации за струнен квартет



    21 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

    АЛЕКСАНДРА КОНУНОВА цигулка

    ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано

    Л. В. Бетовен – Сонати за цигулка №3, №8, №10



    22 март, неделя, ДЗ, з. Европа, 11 ч.

    Хор ПРОФ. ВАСИЛ АРНАУДОВ

    Диригент СВИЛЕН ДИМИТРОВ

    Програма: Х. Шюц, Й. С. Бах, В. А. Моцарт



    22 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.


    РУМЪНСКИ НАЦИОНАЛЕН

    СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР

    Диригент КРИСТИАН МАНДЯЛ

    Солист ЕЛЕНА БАШКИРОВА пиано

    П. Константинеску – Концерт за струнен оркестър

    Б. Барток – Концерт за пиано №3

    Л. В. Бетовен – Симфония №7



    23 март, понеделник, ДЗ, з. Европа, 17 ч.

    На учителя ГЕОРГИ НАЙДЕНОВ

    с участието на негови ученици от България и чужбина



    23 март, понеделник, зала Опера, 19 ч.

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА – РУСЕ

    Мефистофел – опера от А. Бойто

    Диригент СУНАЙ МУРАТОВ

    Режисьор Жан-Франсоа Д'Онт

    Сценография Иван Токаджиев

    Костюми Ана-Мария Токаджиева

    Хормайстор Стелияна Димитрова–Хернани

    Участват Ивайло Джуров, Светла Кръстева, Борис Луков,

    Петя Цонева, Андреана Николова, Иван Пенчев и др.



    24 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.

    Мартенски музикални дни Джуниър

    Starry Night

    ОТ ХОЛСТ ДО AC/DC

    (Р) ЕВОЛЮЦИЯ НА ЗВУКА

    Саксофонен квартет SIGNUM

    АЛЕКСЕЙ ГЕРАСИМЕЦ ударни

    А. Герасимец – Rebirth

    Г. Холст – Планетите

    К. Канджелоси – Bad Touch

    Д. Уилямс – Flying Theme

    A. Герасимец – Аsventuras

    С. Мартланд – Звездна нощ

    AC/DC (Angus Young, Malcolm Young) – Thunderstruck

    Д. Псатас – Connectome (по поръчка на А. Герасимец и Signum)



    25 март, сряда, Доходно здание, 19 ч.

    Мартенски музикални дни Джуниър

    Journeys to the New World

    Вокален ансамбъл

    THE QUEEN’S SIX Великобритания



    26 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.

    ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР

    Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ

    Солист ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано

    Л. В. Бетовен – Концерт за пиано и оркестър №5

    Й. Брамс – Симфония №3



    27 март, петък, ДЗ, з. Европа, 19 ч.

    АТАНАС КРЪСТЕВ виолончело

    ВИКТОРИЯ ВАСИЛЕНКО пиано

    Л. В. Бетовен – Сонати за виолончело №3 и №4

    С. Прокофиев – Соната за виолончело, до мажор, оп. 119



    28 март, събота, ДЗ, з. Европа, 11 ч.

    55 години творческа дейност

    ГЕОРГИ СПАСОВ флейта

    с приятели & ученици



    28 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

    ЛИТОВСКИ КАМЕРЕН ОРКЕСТЪР

    Диригент и солист СЕРГЕЙ КРИЛОВ цигулка

    П. И. Чайковски – Серенада за струнен оркестър

    П. Сарасате – Андалуски романс за цигулка и оркестър

    К. Сен-Санс – Интродукция и Рондо капричиозо

    П. Сарасате – Фантазия Кармен за цигулка и оркестър



    29 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.

    ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР

    Диригент ЕМИЛ ТАБАКОВ

    Солисти СВЕТЛИН РУСЕВ цигулка

    КСАВИЕ ФИЛИПС виолончело

    ЕВГЕНИ БОЖАНОВ пиано

    Л. В. Бетовен – Концерт за цигулка, виолончело и пиано

    Р. Щраус – Сюита Кавалерът на розата
    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »