Петък, 13 Февруари 2026
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели
       13.02.2026 - МЕДИКА привлича топ специалист по неврология
    Проф. Пламен Божинов вече в Русе 
       13.02.2026 - Modernista Art дебютира в Доходното здание
    Първа изложба на Марина Станкова
       13.02.2026 - След пролетно затопляне идва зимен обрат
    Времето до следващата сряда
       12.02.2026 - Над 300 валентинки ще цъфнат на Дървото на влюбените
    Осми конкурс за креативни послания 
       12.02.2026 - 134 даровити ученици бяха отличени
    От 14 общински и 6 държавни училища

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    21.05.2025  » Платформата Как се пише? вече и на мобилен телефон

    Образователната платформа „Как се пише?“ вече може да се инсталира и на мобилен телефон за улеснение на потребителите, съобщават от екипа й. Нововъведението е по повод 24 май.


    На сайта са публикувани подробни обяснения. Инсталирана иконка на екрана осигурява бърз достъп до "Как се пише?" и така хората, които искат да пишат грамотно, могат да влязат в платформата и да проверят правописа на думите, да правят справки за граматиката. Информацията в публикациите е представена с примери, които илюстрират правилата и употребата на думите. Такава функционалност в момента се разработва и за компютърен екран, допълват от екипа на платформата.

    „Как се пише?“ винаги е близко до потребителите и техните навици. Сега, по повод празника на писмеността – 24 май, правим още по-удобно и бързо използването му“, казва създателката на платформата д-р Павлина Върбанова.

    Платформата "Как се пише?" организира тази година допитване за думите на 2024 г. „Шенген“, „дубайски шоколад“ и „санитарен кордон“ са думите на миналата година, показа вотът на участвалите в анкетата. 

    Образователната платформа „Как се пише?“ е първият надежден сайт за правописа, граматиката и пунктуацията в българския език в интернет пространството. Създадена е на 23 април 2012 г. от д-р Павлина Върбанова и днес съдържа повече от 3700 публикации. Сред инициативите на платформата са традиционната ежегодна кампания „Думи на годината“, „Животът няма аУтокорект“, „100 важни правила в българския език“.

    „Как се пише?“ е носител на две златни, една сребърна и четири бронзови награди ФАРА (2024), на специалната награда „Добрата дума“ в конкурса „Сайт на годината“ (2024) и на пет награди БАПРА (2025), информират от екипа й.

    АРЕНА

    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА


  •    29.01.2026 - КИНОПРОГРАМА Cinema City Русе
    30 януари - 5 февруари

    всички интервюта  »