всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    03.12.2021  » Кадетите на ТСК Русе се класираха на първо място в Хасково

Кадетите до 15 години на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе се класираха на първо място в започналото в Хасково втори кръг на Държавно отборно първенство. В индивидуалната надпревара възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови, и Калоян Мицев завоюваха шест медала. Със злато се окичиха Бен Атанасов (категория до 49 кг), Джан Зарков (категория до 55 кг) и Мартин Пенчев (категория до 73 кг.) Бронзови медали завоюваха Габриел Георгиев (категория до 61 кг) и Ивайло Серафимов (категория до 67 кг). Момичетата на ТСК се класираха на трето място в отборната надпревара, а Руслана Атанасова се класира на първо място в категория до 40 кг.

Вчера в първия състезателен ден на отборната надпревара се включиха

момчетата от ТСК, Ученическа спортна школа, Спортно училище „Майор Атанас Узунов“, ОУ „Алеко Константинов“, ОУ „Йордан Йовков“ и СУ „Васил Левски“, които въпреки че не завоюваха медали се представиха изключително добре.

Днес Държавното отборно първенство продължава, като на подиума ще излязат кадетите и кадетките до 17 години и девойките.