Вторник, 16 Юли 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    22.06.2024  » Ученически театрален фестивал 22 - 30 юни
    От 22 до 30 юни Общинският детски център за култура и изкуство организира XXVII издание на Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“. Участие ще вземат 28 театрални формации – 10 в първа възрастова група за участници до 14 години и 18 във втора от 15 до 18 години.


    И тази година най-голяма е групата от Русе, като във фестивала ще се представят 6 русенски групи: Детска театрална школа „Патиланци“ при Държавен куклен театър с режисьор Деница Дончева, Театрално студио „Маска“ към Общински младежки дом с режисьор Мина Маринова, Драмаклуб към театрално студио „Метафора“ към СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ“ с режисьор Веселка Чолакова, Студио „Театър“ при Общински детски център за култура и изкуство с режисьор Любомир Кънев и Ученическа театрална трупа „Пирон“ при Студентски театър „Пирон“ с режисьор Венцислав Петков.


    Участие в конкурса са заявили и по две формации от София, Стара Загора; три колектива са от Варна; по един от Търговище, Горна Оряховица, Силистра и Белене. За първи път във фестивала ще гледаме групи от Сливен, Кнежа, Кърджали, Бургас, Шумен, от с. Божурица, обл. Плевен, Велико Търново, Враца и др.


    Театралният афиш и тази година е богат и разнообразен. Някои състави са избрали  познати автори –Шекспир, Нушич, Радичков, Иван Радоев, Панчо Панчев, Васил Априлов, Йожен Йонеско. Драматизации по разкази на Чудомир отново присъстват в репертоара на два колектива, а две театрални формации  са избрали да разкажат на малките зрители за Питър Пан. Няколко младежки формации са се спрели на текстове от млади български творци, а други са заложили на авторски сценарии.

    Професионално жури ще оценява участващите театрални трупи с председател актрисата Нона Йотова и членове Крум Гергицов – драматург и театровед и Росица Миновска–Деведжиева – режисьор.

    Награден фонд в размер на 1500 лв. е с подкрепата на Лайънс клуб „Сексагинта Приста“, които за осма година осигуряват паричните награди.

    Откриването на XXVII издание на Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“ ще бъде на 22 юни в 16:00 ч. пред зала Филхармония.

    Закриването на фестивала и награждаването на отличените ще се състои на 30 юни в 17:30 ч. пред Доходно здание.

    ПРОГРАМА

    XXVII НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ ТЕАТРАЛЕН
    ФЕСТИВАЛ “КЛИМЕНТ МИХАЙЛОВ”
                                 
    РУСЕ, 22 ЮНИ - 30 ЮНИ 2024 г.
                      

    22 ЮНИ 2024 г.
    Пред Дом на културата, Зала Филхармония, Русе

    16:00 ч. – 16:30 ч. – ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

    22 ЮНИ 2024 г.       
    Зала Филхармония – 12:30 ч.  /50 мин./
    Театрална работилница „Слънчеви усмивки”при  ОбМД град Шумен
    „Отражението Алиса”- театрализирана адаптация по „ Алиса в страната на чудесата" и
    „ Алиса в огледалния свят" от Луис Карол
    Художествен ръководител: Мая Кулева
    Художник : Константина Радева                                                                                                                                                             

    22 ЮНИ 2024 г.    
    Зала Филхармония  – 15:00 ч. / 45 мин./
    МТФ „Щрих М“ при НЧ „Борба-1896“ гр. Кнежа
    „Лиско срещу Орела“ от Васил Априлов
     Режисьор: Павлина Субашова
    Сценограф: Полина Дреновска и Николай Субашов

    22 ЮНИ 2024 г.
    Зала Филхармония  – 17:30 ч. / 35 мин./
    Детска театрална студия към Държавен Куклен театър гр. Стара Загора
    “Питър Пан“ от Джеймс Матю Бари
    Режисьори: Кирил Антонов и Ивана Бобойчева
    Сценографи: Кирил Антонов и Ивана Бобойчева

    22 ЮНИ 2024 г.
    Зала Филхармония  – 19:30 ч. / 90 мин./
    Детско-юношески театър „ АРТИ“ при Тракийско дружество „Капитан Петко Войвода“- Варна                                                                                                         
    „ИСКАМ ДА ВЯРВАМ“ спектакъл по пиеси на  ЗДРАВА КАМЕНОВА и съавторите  МАРИЯНА СЪБЕВА И КАЛИН АНГЕЛОВ                                                                                                                                        
    Режисура и сценография: Даниела Стойчева
    Музикално оформление:  Йордан Панделиев

    23 ЮНИ 2024 г.               
    Камерна зала, Доходно здание – 10:30 ч. /25 мин./
    ДТГ ”Таралежчета” при ОУ ”Св. Св. Кирил  и Методий” гр. Силистра
    “ ДЯДО РЯПА ВАДИ ” народна  приказка
    Режисура: Петър Чапкънов
    Сценография: Боян Вихренов

    23 ЮНИ 2024 г. Голяма зала, Доходно здание – 11:30 ч. /50 мин./
    Детска театрална студия при НЧ „Съгласие- 1890“  гр. Каварна, обл. Добрич
    “СЪКРОВИЩЕТО НА СИЛВЕСТЪР” от Анжел Вагенщайн
    Режисура: Димитрина Докова
    Сценограф: Димитър Митев

    23 ЮНИ 2024 г.               
    Камерна зала, Доходно здание – 13:30 ч. /60 мин./
    Театрална група „Междузвездни таланти“ при НЧ „Св. Климент Охридски-1898“ гр. Стара Загора
    “ОБЛОГ ЗА МОМА”  от Панчо Панчев
    Режисьор и сценограф: Стефан Борисов

    23 ЮНИ 2024 г.      
    Голяма зала, Доходно здание – 15:00 ч. /45 мин./
    Театрално школо “Сава Доброплодни” при Un beso art & dance center гр. Велико Търново
    ДРАМАТИЧНО-ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ “НЕ МИСЛИМ” от Даниела Колева
    Режисьори и сценографи: Боян Фърцов и Кирил Милушев

    23 ЮНИ 2024 г.               
    Камерна зала, Доходно здание – 16:30 ч. /50 мин./
    ТЕАТРАЛНА ШКОЛА при ОНЧ „НАПРЕДЪК-1864“ -  гр. Търговище
    “ ЗА или ПРОТИВ“  по пиесата  „12 разгневени мъже“ от Реджиналд Роуз
    Режисьор и сценограф: Грета Неделчева        
        
    24 ЮНИ 2024 г.               
    Сцена читалище „Зора“ – 10:00 ч. /25 мин./
    Театрална формация  „ARTelier” при ПГРЕ „Г.С. Раковски”  гр. Бургас
    “КРИВОРАЗБРАНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ” от Добри Войников
    Режисьор и сценограф: Камелия Славейкова

    24 ЮНИ 2024 г.               
    Камерна зала, Доходно здание – 11:30 ч. /110 мин./
    Театрално студио „Смехурко“ При Център за изкуства, култура и образование „София“, филиал Банкя
    „УКРОТЯВАНЕ НА ОПЪРНИЧАВАТА” по Уилям Шекспир
    Режисьор и сценограф: Цвете Лазарова

    24 ЮНИ 2024 г.               
    Камерна зала, Доходно здание – 15:00 ч. /30 мин./
    Театрално студио „КласА“ при СУ „Димчо Дебелянов“ гр. Белене, обл. Плевен
    „НЕ СМЕ ОТ ТЯХ”  от Чудомир
    Режисьор: Митко Рупов
    Сценограф: Веска Иванова

    24 ЮНИ 2024 г.               
    Сцена Куклен театър Русе – 17:00 ч. /45 мин./
    Детска театрална школа „Патиланци“  при Държавен куклен театър – Русе
    “ПИТЪР ПАН“ от Джеймс Матю Бари, драматизация: Деница Дончева
    Режисьор и сценограф: Деница Дончева

    24 ЮНИ 2024 г.               
    Голяма зала, Доходно здание – 19:00 ч. /70 мин./
    Театрално студио „Джан – джун” при Средно училище „Пейо Крачолов Яворов“ гр. Чирпан, обл. Стара Загора
    „Чаршиятъ“ по разкази на Чудомир
    Режисьор и сценография: Стоянка Търгова
                         
    25 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 11:00 ч. /70 мин./
    Театрално студио при Езикова гимназия „Христо Ботев“ гр. Кърджали
    „ИЗВЪНРЕДНИ СИТУАЦИИ“ по текстове на Камен Донев  
    Режисьор и сценограф: Атанас Атанасов

    25 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 13:00 ч. /45 мин./
    ТЕАТЪР 220 при ПГЕЕ „Михайло Василиевич Ломоносов“ гр. Горна Оряховица
    „АВТОСТОП“ по Иван Радоев  
    Режисьор и сценограф: Георги Василев

    25 ЮНИ 2024 г.
    Голяма зала, Доходно здание – 17:30 ч. /90 мин./
    Арт група „Театрално забавление“ - АРТИЗ при „ТЕАТЪР И ЗАБАВА“ ЕООД гр. Варна
    „ТИЙН“ Авторски спектакъл на младежите артисти от Арт група „Театрално забавление“ и техния театрален педагог Биляна Стоева
    Режисьори и сценографи: Биляна Стоева и Станислав Кондов
    Хореограф: Биляна Георгиева

    26 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 11:00 ч. /50 мин./
    Театрално Студио „Маска“  при Общински Младежки Дом –Русе
    “СРЕЩИ В ПРИКАЗКИТЕ” по идея и сценарий на Мина Маринова
    Режисьор и сценограф: Мина Маринова

    26 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 14:00 ч. /40 мин./
     Театрално Студио „Маска“ при Общински Младежки Дом –Русе
    „ДА ЦЕЛУНЕШ ПРИНЦЕСА” по приказката „Принцесата и свинаря“ на Ханс Кристиан Андерсен
    Режисьор и сценограф: Мина Маринова
                                  
    26 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание - 17:30 ч. /60 мин./
    Драмаклуб към Театрално студио „Метафора“ при СУЕЕ ”Св. Константин-Кирил Философ” гр. Русе
    “ПИСМО ОТ МАДРИД“ по пиесата на Панчо Панчев „Покана от Париж“
    Режисьор: Веселка Чолакова

    27 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 11:00 ч. /42 мин./
    Театрална трупа „Тенец“ Национална гимназия за сценични и екранни изкуства
    гр. Пловдив
    “НИЕ РАДИЧКОВИТЕ” от Йордан Радичков
    Режисьор и сценограф: Димитър Атанасов

    27 ЮНИ 2024 г.
    Голяма зала, Доходно здание – 15:00 ч. /65 мин./
    Детска театрална академия “Питър Пан”, при Държавен куклен театър гр. Варна
    „МИСИЯ ЛЮБОВ“ от Евгения  Василева  и  Боян Стоянов, по приказката “Рике с перчема” от Шарл Перо
    Режисьори: Евгения  Василева и Боян Стоянов  
    Сценограф: Евгения  Василева

    27 ЮНИ 2024 г.
    Голяма зала, Доходно здание – 18:30 ч. /75 мин./
    Театрална трупа при ППМГ „Добри Чинтулов“ гр. Сливен
    „ГЛИНА” от Виктория Бешлийска, сценарий: Ивайло Киров
    Режисьор: Веселина Симеонова    
    Сценограф: Йоан Попов

    28 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 11:00 ч. /20 мин./
    GotvyaSeYouTube Channel При НЧ „Просвета-1870 Свиленград“ гр. Свиленград, обл. Хасково
    „We Are in a Play” език на изпълнение: английски език
    Режисьор и сценарист: Марияна Апостолова
    Сценична среда: Чавдар Христозов

    28 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 17:00 ч. /50 мин./
    Студио „Театър“ при Общински детски център за култура и изкуство,  съвместна продукция с НУИ „Проф. Веселин Стоянов“- Русе
    „УРОКЪТ” от Йожен Йонеско
    Режисьор и сценограф: Любомир Кънев

    29 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 15:00 ч. /85 мин./
    Театрално студио „IUVENES“ при ЦПЛР Център за изкуства, култура и образование „София“
    „ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА“ от Бранислав Нушич
    Режисьор и сценограф: Венета Атанасова

    29 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 20:00 ч. /70 мин./
    УЧЕНИЧЕСКА ТЕАТРАЛНА ТРУПА „ПИРОН“ при СТУДЕНТСКИ ТЕАТЪР „ПИРОН“
    гр. Русе
    „БОМБЕТО“ по текстове на Йордан Радичков
    Режисьор и сценограф: Венцислав Петков
    Музикално оформление: Калина Дондукова

    30 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание - 11:00 ч. /90 мин./
    Актьорска школа „Театрална зона“ гр. Враца
    „ИГРАЕМ ЧЕХОВ” по пиесата „Добрият доктор“ от Нийл Саймън
    Режисьори и сценографи: Цветана Горкиева и Калин Костадинов

    30 ЮНИ 2024 г.
    Голяма зала, Доходно здание – 13:00 ч. /25 мин./
    ”Малък училищен театър” при ОУ „Христо Ботев“ с. Божурица, обл. Плевен
    „ПИПИ ДЪЛГОТО ЧОРАПЧЕ” от Астрид Линдгрен
    Режисьор и сценограф: Ралица Петрова

    ИЗВЪН КОНКУРСНАТА ПРОГРАМА НА ФЕСТИВАЛА!

    30 ЮНИ 2024 г.
    Камерна зала, Доходно здание – 15:00 ч. /70 мин./
    УЧЕНИЧЕСКА ТЕАТРАЛНА ТРУПА „ПИРОН“ при СТУДЕНТСКИ ТЕАТЪР „ПИРОН“
    гр. Русе
    „БОМБЕТО“ по текстове на Йордан Радичков
    Режисьор и сценограф: Венцислав Петков
    Музикално оформление: Калина Дондукова

    30 ЮНИ 2024 г. 17:30 ч., ДОХОДНО ЗДАНИЕ – ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА.

    АРЕНА
    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА


  •    30.06.2024 - ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - юли
    + СЦЕНА ПОД ЗВЕЗДИТЕ

    всички интервюта  »