Четвъртък, 12 Декември 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    10.12.2024  » Приносът на русенските учители документиран в регистър

    Фондация „Познание“ успешно приключи ключов етап от реализирането на проектът „Регистър на русенските учители“, който стартира през март 2024 г. и се реализира с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“. 

    Инициативата е част от отбелязването на 55-годишнината на организираната извънкласна дейност в Русе. Проектът беше подкрепен и от Община Русе, а в него се включиха още Регионалното управление на образованието – Русе, Русенския университет „Ангел Кънчев“, Държавния архив – Русе, Центъра за ученическо техническо и научно творчество (ЦУТНТ), Английската езикова гимназия „Гео Милев“ и други партньори.

    Целта на проекта е да създаде електронен регистър, който документира имената и приноса на русенските учители и тяхната значима роля в извънкласната дейност и образователните успехи на своите ученици.
    Проектът започна с анализ на възможните източници на информация, включително документи от ЦУТНТ, Държавния архив – Русе, и летописни книги на гимназиите. Бяха разработени критерии за подбор, сред които водещо място заемат постиженията на възпитаниците на учителите на национални и международни форуми. Към момента са събрани седем справки от различни организации, като четири от тях вече са обработени и включени в първата версия на електронния регистър.

    Регистърът е поместен в уебсайта www.uchiteli.org, който ще съхрани в обществената памет спомена за постиженията на тези достойни граждани на обществото. Работата по регистъра и уебсайта продължава, като събраната информация ще бъде допълнена и разширена, ще бъдат добавени нови профили на учители, както и ще бъдат обогатени представените фундаментални науки, които до момента са: математика, физика, химия, биология и приложно-техническите.

    Като част от дейностите по проекта, в рамките на форум-дискусия на тема „Ролята на организираната извънкласна дейност за професионалното ориентиране на учениците“, проведен на 22 ноември в аулата на АЕГ „Гео Милев“, бяха връчени над 30 плакета на заслужили ръководители на извънкласни форми, които през годините са допринесли за развитието и успехите на своите ученици.

    Проектът има за цел не само да отдаде заслужено признание на русенските учители, но и да подчертае важността на извънкласните дейности за професионалната реализация на учениците.

    АРЕНА

    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »