Вторник, 1 Април 2025
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    04.03.2025  » Детска вокална група Слънце отбеляза 30 години от основаването


    Тричасов концерт отбеляза 30-годишнината от основаването на Детска вокална група „Слънце“. Събитието, озаглавено „Слънчева приказка“, събра на една сцена настоящи и бивши възпитаници на формацията, както и многобройни почитатели.


    В началото на концерта кметът на община Русе Пенчо Милков отличи със златна значка д-р Наталия Константинова – основател и ръководител на групата, в знак на признание за нейния дългогодишен принос към културния живот на града. „Днес благодарим на д-р Константинова за нейната вяра в децата, за нейната енергия и за това, че продължава да вдъхновява нови поколения. Тя е доказателство, че с упорит труд и страст може да се постигнат изключителни успехи. „Слънце“ е не просто група – то е символ на културата и духа на Русе“, каза Милков. Той подчерта, че доказателство за качеството и професионализма на ръководителя и участниците в певческата формация са десетките награди от международни конкурси, участия в престижни фестивали и незабравими концерти.


    Официални гости на събитието бяха още председателят на Общинския съвет акад. Христо Белоев и д-р Росица Георгиева, началник на РУО-Русе. Д-р Георгиева пожела на ръководителя на вокалната група да запази творческия си дух, енергия и упоритост и все така целеустремено да води децата по пътя на изкуството.

    Водещи на концерта бяха Марина Петрова, Серджио Авакян и Марчело Петров, които представиха историята на „Слънце“ чрез изпълнения и спомени.


    В програмата бяха включени музикални изпълнения от различни поколения участници. Събитието започна с песента „Страхотен ден“, изпълнена от всички солисти, след което най-малките членове на групата – „Слънце-бебе“ – представиха песните „Детство“ и „Ша-ля, ля“.

    Сред индивидуалните изпълнения се отличиха Марина Петрова и Никола Желязков, както и Серджио Авакян. Дуетът на Авакян и Василена Цекова с „Ти си причината“ бе сред най-емоционалните моменти на вечерта. Василена, която освен музикант е и успешен инженер, демонстрира, че музиката остава неизменна част от нейния живот.

    Триото Марина Петрова, Габриела и Екатерина изпълни „Мамма мия“, а Мартин Сиромахов, заедно с ученици от Националното училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“, представи „Гълъбо“. Квартет „Слънце-джуниър“ зареди емоционално залата с изпълнението на „Вечеряй, Радо“, а Никола Желязков представи „Моят път“ в съпровод на балет.
    Сред гост-изпълнителите бе Иван Радуловски, който се включи в концерта с песента „Най-красивите зелени очи“ и дует с Елизабет Донкова. Анна Друмева, студентка в Националната музикална академия, изпълни „Наше лято“, а Диян Генчев – „Чувствам се добре“.

    Тереза Тодорова, позната от участието си в известно телевизионно шоу, отново стъпи на сцената с впечатляващо изпълнение, а Ергин Хамди, преподавател по пеене и пиано в най-голямото музикално училище в Германия, доказа за пореден път изключителния си талант.

    В концерта със свои изпълнения се включиха и сестрите Мирела и Пресияна, а Марчело Петров и Екатерина Пенева представиха „Дует на Бони и Щаси“.

    В заключителната част на концерта Квартет „Слънце“ представи „Бохемска рапсодия“, а финалната песен събра всички участници на сцената. Минути преди нейното изпълнение д-р Наталия Константинова връчи благодарствена грамота и статуетка на директора на Общинския детски център за култура и изкуство Юлия Енчева.

    АРЕНА


    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »