Събота, 19 Април 2025
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    12.04.2025  » Студенти от четири държави обмениха знания, опит и иновативни идеи в областта на електрониката

    В Русенския университет „Ангел Кънчев“ се проведе Смесената интензивна програма „Предизвикателства и решения в електрониката“ – Blended Intensive Programme (BIP) с № 2024-1-BG01-KA131-HED-000221430-1. Програмата беше координирана от доц. д-р Сехер Кадирова, преподавател във Факултет „Електротехника, електроника и автоматика“, катедра „Автоматика и електроника“. Тя се реализира в рамките на програма „Еразъм+“ и комбинира присъствени и онлайн активности с цел постигане на максимална ефективност и достъпност.


    В периода от 31.03.25г. до 04.04.25г. се проведоха редица организационни срещи и лекции в електронна среда, а от 4 до 11 април се осъществи присъствената седмица на проекта в Русенския университет. В рамките на програмата студенти и преподаватели от водещи европейски университети обмениха знания, опит и иновативни идеи в областта на електрониката.

    В инициативата участваха 24 студенти от 7 университета в 4 държави – Полша, Литва, Румъния и Турция, които работиха съвместно със свои колеги от Русенския университет. Целта беше придобиване на допълнителни професионални знания, изграждане на практически умения и насърчаване на комуникацията между студентите в международна среда.

    Обучението на участниците бе проведено от проф. дн Борис Евстатиев, доц. д-р Сехер Кадирова, Adrian Gidali („Garage Training“ Srl – Румъния), д-р Деян Левски („Фотолитикс“ ООД), доц. д-р Цветелина Георгиева, гл. ас. д-р Елица Ибрямова, ст. преп. д-р Диана Стефанова, както и преподаватели от катедра „Автоматика и електроника“.

    Програмата включваше и културни инициативи, чрез които студентите и преподавателите от партньорските университети се запознаха с културното и историческо наследство на град Русе.

    Едноседмичното присъствено обучение завърши с подготовка и представяне на научен доклад по тематика, тясно свързана със сферата на обучение на участниците. На финала те получиха грамоти, връчени от доц. д-р Галина Иванова – зам.-ректор по международно сътрудничество на Русенския университет.

    АРЕНА
    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »