Четвъртък, 30 Април 2026
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели
       29.04.2026 - Винофрения отново събира България в чаша
    Вечери с вино, музика и градска култура ..

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    30.04.2026  » Гласуваха 50 хиляди евро за асансьор в ДКЦ1


    Община Русе ще отпусне 50 хил. евро за закупуване на нов асансьор за пететажния "Диагностично-консултативен център - 1" (ДКЦ-1) в града. Предложението на кмета Пенчо Милков беше одобрено на заседание на Общинския съвет.

    Управителят на ДКЦ-1 д-р Цветан Райчинов е отправил молба за отпускане на финансиране за осъществяване на инвестицията, която включва демонтаж, доставка и монтаж на нов асансьор в сградата на дружеството.

    Необходимостта е продиктувана от изключително високата обществена натовареност на обекта. В сградата са разположени не само медицинските кабинети и лаборатории, но и ключови структури като Лекарската консултативна комисия, кабинети на общопрактикуващи лекари, аптеки, както и дирекция "Медицински дейности" на Регионалната здравна инспекция в Русе. Настоящият асансьор е монтиран през 2009 г. и поради непрекъснатата си експлоатация вече е технически износен, което води до чести ремонти и прекъсвания на работата му. 

    "Това създава сериозни бариери пред стотици граждани, трудноподвижни пациенти и майки с деца, които ежедневно посещават изброените институции", пише в молбата от д-р Райчинов. 

    Общата стойност за изграждането на новия асансьор е в размер на 66 хил. евро без ДДС. Останалите 16 хил. евро ще бъдат осигурени от собствените средства на дружеството. 

    АРЕНА
    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА


  •    30.04.2026 - ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ май
    ПЪЛНА ПРОГРАМА

    всички интервюта  »