Неделя, 24 Ноември 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    27.12.2023  » Не споделяйте лични данни с изкуствения интелект


    Според експерт по изкуствения интелект, не е добра идея на споделяме за проблемите на работното място или политически си предпочитания с него, съобщи "Гардиън".

    Майк Улдридж, професор по Изкуствен Интелект в Оксфордския университет, казва, че споделянето на лична информация или искрените разговори с чатбот биха били "изключително неразумни", тъй като всичко разкрито подпомага обучението на бъдещите му версии. Потребителите също така не трябва да очакват безпристрастен отговор на своите въпроси, тъй като технологията ви казва това, което искате да чуете, пише Дарик.

    Уудридж разглежда темата за ИИ в тазгодишните коледни лекции на Кралския институт във Великобритания. Според учебното заведение той ще обърне внимание на "големите въпроси, пред които са изправени проучванията в областта на ИИ, и ще разбули митовете за това как тази новаторска технология наистина работи".

    Сред дискутираните от него теми ще бъдат: Как една машина може да бъде научена да превежда от един език на друг и как работят чатботовете. Той ще разгледа и горещ въпрос, който всички си задават за ИИ: Може ли някога той да бъде истински подобен на човека?

    Английският учен сподели, че макар на хората да им се иска да търсят съзнателност в ИИ, това е безполезно начинание. Според него ИИ "няма емпатия, той няма никакво съчувствие".

    "Технологията изобщо не се занимава с това и най-важното е, че никога не е изпитвала нищо. Тази технология е създадена основно, за да се опита да ви каже това, което искате да чуете - това е буквално всичко, което тя прави. Ако след размисъл решите, че сте разкрили твърде много на чатбота, връщането на информацията не е опция", добави той.

    Според него, предвид начина, по който функционират моделите с изкуствен интелект, е почти невъзможно да върнете обратно данните си, след като веднъж са влезли в системата.

    Началото на коледните лекции е поставено от Майкъл Фарадей през 1825 г. в Кралския институт в Лондон с цел да се привлекат и образоват младите хора в областта на науката. Те са излъчени за първи път през 1936 г., което ги прави най-старата научна телевизионна поредица.

    Сред участниците в лекциите са носителите на Нобелова награда Уилям и Лорънс Браг, сър Дейвид Атънбъро, Карл Сейгън и дама Нанси Роутуел.
    АРЕНА

    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »