Понеделник, 22 Април 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    28.02.2024  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - март

    ОБЩИНА РУСЕ

    3 март – Национален празник на Република България
    146 години от Освобождението на България

    3. неделя,
    11:30 ч. пред Паметника  на Свободата
    Тържествена церемония в чест на 3 март. Поднасяне на венци и цветя

    12:30 ч. Доходно здание
    Спектакъл – концерт „Поклон и памет“ с участието на изпълнители и състави от ОМД – Русе ОбДЦКИ – Русе, ФТТ „Найден Киров“

    18:00 ч. Камерна зала  Доходно здание
    “Епопея на забравените“ – от Иван Вазов
    Режисьор Ивайло Ненов
    Сценография и костюми Евгения Явашева
    Музика Пламен Мирчев – Мирона
    Участват: И. Керанова, И. Спасимиров, Кр. Берков
    Л. Кънев, М. Крумова, Р. Панков, Б. Апостолов

    Билети - каса на Доходно здание

    15.03. – 31.03.2024 
    63. Международен фестивал МАРТЕНСКИ  МУЗИКАЛНИ  ДНИ
    Билети – каса Опера, Еventim.bg

    18. понеделник
    10:30 ч. под Вития мост Община Русе – НЧ „Стефан Караджа – 2018“
    Възстановка по повод 152 години от гибелта на Ангел Кънчев

    11:00 ч., Паметник на Ангел Кънчев
    Тържествена церемония по повод 152 години от гибелта на Ангел Кънчев

    27. сряда, 11:00 ч. Паметник на Баба Тонка
    Тържествена церемония по повод 131 години от смъртта на Баба Тонка

    ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО

    9 – 10.03. Доходно здание
    XVI Национален фолклорен конкурс  за изпълнители на народна музика Дунавски славеи

    9. събота,12:30 ч. Доходно здание
    Откриване на конкурса

    10. неделя, 18 ч. Доходно здание
    Гала-концерт и церемония по награждаване на отличените певци и инструменталисти
    С участието на Петя Панева



    ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „САВА ОГНЯНОВ“
    ГОЛЯМА ЗАЛА

    5. вторник 19:00 ч.
    „Балкански синдром“ по Станислав Стратиев
    Режисьор Недялко Делчев
    Сценичен вариант и постановка Недялко Делчев
    Сценография и костюми Петър Митев
    Хореография Татяна Соколова
    Със специалното участие на Георги Мамалев
    Участват: М. Бачев, В. Петков, Кр. Ценкова
    Д. Вълова, Е. Явашева, И. Драганов И. Спасимиров И. Керанова, Й. Кънев К. Хабил, Я. Господинова, М. Димитров, Л. Кънев, М. Крумова, Т. Лазаров , Кр. Берков, Н. Банчева

    8. петък 19:00 ч.
    „Странна случка с куче през нощта“
    По световния бестселър на Марк Хадън
    Режисьор Боян Иванов
    Сценография и костюми Ванина Цандева
    Участват: К. Желев /дебют/, С. Радев /гост/
    К. Ценкова, Я. Господинова, И. Драганов, К. Хабил М. Димитров, В. Петков, Н. Банчева
    Проектът е осъществен с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА РУСЕ

    1. петък 19:00 ч. з. Филхармония
    Симфоничен концерт - 90 години от рождението на акад. Васил Казанджиев
    Русенска филхармония
    Диригент Йордан Камджалов
    Солист Надежда Цанова пиано
    В програмата: В. Казанджиев и Д. Шостакович

    11. понеделник 13:30 ч. Доходно здание
    Русенска детска опера
    Пътуване в света на мюзикъла
    Оркестър на Държавна опера - Русе
    Диригент Свилен Димитров

    12. вторник 19:00 ч. Доходно здание
    Лястовичката - опера от Джакомо Пучини
    Диригент Вилиана Вълчева
    Режисьор Татяна Соколова
    Солисти, хор и оркестър на Държавна опера - Русе

    25. понеделник 19:00 ч. Доходно здание
    световна премиера
    63. МФ „Мартенски музикални дни“
    Държавна опера – Русе
    Калиопа –  балет в 2 действия от Емил Табаков
    Либрето Александър Малчев
    Хореография Константин Уралски
    Диригент Емил Табаков

    31. неделя  19:00 ч. Доходно здание
    63. МФ „Мартенски музикални дни“
    Заключителен концерт
    Диригент Димитър Косев
    Солист Гиорги Гигашвили пиано
    П. Владигеров – Рапсодия Вардар
    Й. Брамс – Концерт за пиано №1
    А. Дворжак – Симфония №8, оп.88

    ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ

    6. сряда 18:00 ч. премиера
    Питър Пан
    Детска театрална школа Патиланци
    с художествен ръководител Деница Дончева

    7. четвъртък 19:00 ч.
    Плешивата певица от Йожен Йонеско
    Спектакъл на Ученическа театрална група „Камила тийн“
    Режисьор Илия Деведжиев

    10. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    13. сряда 18:00 ч.
    Котаракът в чизми по Шарл Перо
    Драматизация и режисура Ивайло Марков
    Сценография Стефка Кювлиева
    Състав: С. Станчева, М. Пашов, И. Маринова, Д. Пишев и Х. Петкова
    Подходящ за деца над 3 години.

    14. четвъртък 19:00 ч.
    Ясен и Омая от Петя Миладинова по мотиви от приказката „Неродена мома“
    Режисьор Ивайло Марков
    Сценография и кукли Наталия Гочева
    С участието на актьори от Куклен театър – Русе
    Подходящ за деца над 7 години.

    17. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Държавен куклен театър Стара Загора
    Парченце от луната от Анна Валерия Гостанян
    Автор и режисьор Анна-Валерия Гостанян
    Сценограф Наталия Гочева
    Композитор Пламен Петков
    Подходящ за деца над 6 години.

    24. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Момче и вятър
    Драматизация Илия Деведжиев
    Режисура Тодор Вълов
    Музика Елена Методиева
    Сценография Стефка Кювлиева
    Участват: В. Маринов, Г. Либова, Д. Пишев
    И. Маринова, Л. Русенски и Р. Тотева
    Подходящ за деца над 5 години.
    31. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Вълкът и седемте козлета от Мая и Митко Димитрови, по Братя Грим
    Драматизация и режисура: Мая и Митко Димитрови
    Участват: С. Станчева, И. Маринова, Д. Пишев и
    М. Пашов
    Подходящ за деца на 3 години.

    ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ
    ул. Борисова №39

    1 – 5.03. Иван Иванов – Йоаний.
    "Lucy in the Sky with Diamonds"
    Живопис, рисунка и страници еротично-анахронистична комикс поема

    5.03. – 12.03. откриване: 5.03. 10:00 ч.
    Десислав Михайлов – Замора и Даниела Миланова Живопис.
    Организатор: Центрове за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с деменция и психически разстройства, Русе

    13.03. – 10.04. откриване: 13.03. 18:00 ч.
    Познати и Непознати
    Изложба живопис, скулптура, графика
    Куратор Даниел Дянков
    В рамките на 63.МФ „Мартенски музикални дни“

    19.03. – 10.04. откриване: 19.03. 18:00 ч.
    InTempo
    Изложба - конкурс за съвременни визуални изкуства
    в рамките на 63.МФ „Мартенски музикални дни“

    27 – 15.03 откриване: 27.03. 14:00 ч.
    Изложба на ученици от МГ „Баба Тонка“ – Русе
    посветена на 160-годишнината от създаването й

    РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ
    пл. Ал. Батенберг № 3


    7. четвъртък, 18:00 ч., зала Княз Александър I
    „Последните открития в „Черквата“ на Ивановския скален манастир“ Презентация на Александър Стойков

    21. четвъртък, 17:30 ч.
    Представяне на книгата „Константин Илиев. Слово и дело“
    Представя – арх. Венцислав Илиев в рамките на 63.МФ „Мартенски музикални дни“

    22. петък,18:00 ч.
    „Бившите хора...“ - представяне на книгата на доц. д. н. Мартин Иванов от доц. Михаил Груев

    Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) – постоянни експозици
    1.  петък Мартенски благотворителен базар на
    СНЦ „Германо-българска помощ за животните“

    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »