Вторник, 16 Юли 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    30.05.2024  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - юни

    ОБЩИНА РУСЕ

    1. събота 11:00 ч., пред
    Община Русе  1 юни – Международен ден на детето
    Пъстра въртележка общоградски празник на ОбДЦКИ

    1. събота 11:30 – 18:30 ч. пл. „Княз Ал. Батенберг“ Русе
    Сдружение „Мисия градеж“ – Община Русе
    Общинска фондация „Град на свободния дух“
    3. Фестивал на семействата на Русе Мисия Мама, Татко и Аз

    1. събота 11:00 ч.  Куклен театър – Русе
    Подарък за децата. Придружители с  билети
    Маша и мечокът по руска народна приказка
    Режисьор Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография Георги и Таня Пасеви
    Музика Станимир Иванов
    Участват: Светлина Станчева, Димитър Пишев, Гергана Либова, Кремена Станева, Христина Стоянова, Серджио Авакян

    1. събота 17:00 – 21:00 ч. РИМ – Лапидариум,
    Регионален исторически музей – Русе
    16. Детска нощ в музея вход свободен

    1. събота  21:00 – 23:00 ч. РБ „Л. Каравелов“
    Аз и приказният ми герой
    Ателие за рисуване със светлина на Център „АЛОС“

    1. събота  14:00 – 16:00 ч.
    Русенска художествена галерия
    Открий Африка – арт работилници за деца
    Африкански маски

    8. събота 14:00 – 16:00 ч
    Африкански накити

    18. вторник 14:00 – 16:00 ч.
    Африканска керамика

    Предварително записване на деца 0899 654 243

    2. неделя, 11:30 ч.  Александровска 120
    Тържествена церемония по случай Деня на Ботев и
    падналите за свободата на България

    17:00 ч. Доходно здание. Камерна зала
    Специално издание за Деня на Ботев
    Духът на поета от Стефан Цанев
    Режисьор Ивайло Ненов
    Сценография и костюми Петя Боюкова
    Музика Пламен Мирчев – Мирона
    Участват: Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов
    Цена на билетите –  с намаление


    1, 8,15, 22 и 29.06.
    Начало 18:00 ч.
    Паметник на  Свободата
    Сдружение “КултурТур Русе” Ruse Summer Free Tour -безплатна пешеходна обиколка по забележителни сгради и  обекти в централните части на града (на английски език)
    за потвърждение 0887 549 278

    6. четвъртък 19:30 ч., пред  Община Русе, ОП „Русе Арт“
    СНЦ „Русенска джаз колегия“
    Александър Славчев представя дебютния си албум

    8. събота,10:00 ч. Парк на младежта. Алея Перистери
    Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“
    10. Парад на ретро автомобили Русе’ 2024

    15 и 16.06., 10:00 ч. Лесопарк Липник
    10. Национален фолклорен фестивал
    Сцена под липите

    29. събота, 17 ч.
    Дом Канети
    Human Plan Duo
    Концерт на Мирян Колев

    20:00 ч. з. Филхармония  Австрийско посолство – МД „Елиас Канети“
    На една река разстояние – концерт
    Квартет Анданте (Линц, Австрия)
    Под патронаж на Н. Пр. Андреа Икич-Бьом

    29. събота  Русенски Кей
    Сдружение „Дунавско сияние“, Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“, Басейнова Дирекция „Дунавски региони“, Детски Арт Хепънинг На брега на реката
    Изложба, рисуване на асфалт и пясък, арт конкурси блиц викторини, водни експерименти и игри
    30. неделя, 9:00 ч. Парк на младежта 54. Фолклорен събор Златната гъдулка


    ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ

    1. събота цял ден Доходно здание
    Община Русе - Балет „Импулс“
    XVII Международен танцов фестивал
    „Танцуваща река“

    6. четвъртък, 19 ч. Доходно здание
    Билети – Доходно
    Годишен концерт ВФ „Приста“

    13. четвъртък 18:30 ч. ХГ – Русе
    Годишен концерт  Хор „Свети Георги Победоносец“

    21. петък,19:00 ч.  Доходно здание
    Билети – Доходно
    Годишен концерт  на Танцово студио „Импулс“

    ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО


    22 и 23.06.,18:30 ч.Доходно здание
    Билети - Доходно
    Концерт  55 години  Детско-юношески танцов ансамбъл „Зорница“

    22.06. – 30.06. Доходно здание
    XXVII Национален ученически театрален фестивал
    Климент Михайлов

    27. понеделник 18:30 ч., з. Европа
    Билети – Доходно
    Годишен концерт на Детски хор „Дунавски вълни“


    ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР САВА ОГНЯНОВ


    КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ”
    20. четвъртък 19:00 ч. Спектакъл от програмата на конкурса за млад  театрален режисьор „Слави Шкаров“
    Пистолет в торнадо от Лорън Гъндърсън
    Моноспектакъл на Весела Бабинова
    Режисьор Васил Дуев – Тайг
    Сценография и костюми Елис Вели
    Музика Тони Рикев

    ГОЛЯМА ЗАЛА

    26. сряда 19:00 ч. Младежки театър „Николай Бинев“
    Граф Монте Кристо
    Драматизация Юрий Дачев
    Режисьор Бина Харалампиева
    Сценография и костюми Свила Величкова
    Композитор Асен Аврамов
    Участват: Калин Врачански, Койна Русева, Рая Пеева
    Светослав Добрев, Христо Пъдев, Георги Гоцин
    Станка Калчева, Мариана Миланова, Искра Донова
    Владислав Стоименов, Кирил Недков, Мая Бабурска
    Юлиян Петров, Августина-Калина Петкова
    Ахмед Юмер, Вартан Алексанян, Кристина Янева

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА – РУСЕ

    3. понеделник  19:00 ч. зала Филхармония
    Бетовен – сонати за цигулка и пиано №№ 3, 6
    Камерен концерт
    Тамара Лазарова – цигулка
    Божена Петрова – пиано
    Габриел Тато – цигулка
    Веселина Ботева – пиано

    7. петък 19:00 ч. зала Опера
    Премиера ПОЖАР
    Балет по музика от Дмитрий Шостакович
    Либрето и хореография Наталия Осипова
    Художник Еслица Попова
    Балет на Държавна опера – Русе

    16. неделя 19:00 ч. Доходно здание
    ГРАФИНЯ МАРИЦА
    Оперета в три действия от Имре Калман
    Диригент Димитър Косев
    Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера-Русе

    26. сряда 21:00 ч. Летен театър Русе
    LIVE ON BROADWAY
    Концерт-спектакъл
    Оркестър на Държавна опера – Русе
    Диригент Вилиана Вълчева
    С участието на солисти и хор на   Рафи Бохосян

    ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ

    2. неделя  11:00 ч.
    Вълкът и седемте козлета по Братя Грим
    Драматизация и режисура Мая и Митко Димитрови
    Сценография Виктория Андрекова
    Музика Петко Т. Манчев
    Участват: Д. Пишев, И. Маринова, М Пашов, С. Станчева
    Подходящ за деца над 3 години.

    5. сряда 18:00 ч.
    9. неделя 11:00 ч.
    Браво, Франклин! по Полет Буржоа и Бренда Кларк
    Драматизация В. Владимиров – Валяка
    Участват: Деница Дончева и Любен Русенски Подходящ за деца над 2 години.

    12. сряда 18:00 ч.
    16. неделя 11:00 ч.
    Трите прасенца по английска народна приказка
    Драматизация: Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография Юлия Лачева
    Участват: Х. Стоянова, Р. Тотева и Л. Русенски
    Подходящ за деца над 3 години.

    13. четвъртък 19:00 ч.
    Ясен и Омая от Петя Миладинова
    по мотиви от приказката „Неродена мома“
    Режисьор Ивайло Марков
    Сценография и кукли Наталия Гочева
    Художествено ателие: Георги и Таня Пасеви
    Композитор: Васил Маринов / Tiny Box Studio
    С участието на актьори от Куклен театър – Русе
    Подходящ за възрастни и деца над 7 години.

    19. сряда 18:00 ч.
    23. неделя 11:00 ч.
    Маша и мечокът по руска народна приказка
    Режисьор Валентин Владимиров – Валяка
    Сценография Георги и Таня Пасеви
    Подходящ за деца над 3 години.

    20. четвъртък 19:00 ч.
    Гостува Студентски театър „ПИРОН”
    Глупаци по Нийл Саймън
    Постановка Венцислав Петков
    26. сряда 18:00 ч.
    Приказка за мечтатели
    по Карел Чапек и Робер Ескарпи
    Постановка и режисура Евелина Косьовска
    Участват: Х. Стоянова, Р. Тотева Х. Нурев, В. Маринов
    Подходящ за деца над 4 години.

    27. четвъртък
    19:00 ч.
    Орфей – античен мит, по операта на К. В. Глук
    Сценарий и режисура Тодор Вълов
    Сценография Наталия Гочева
    Музика, музикална адаптация и звукова картина: Пламен
    Мирчев – Мирона
    Участват: Х. Стоянова, Р. Тотева, М. Пашов, С. Станчева
    И. Маринова, Л. Русенски, В. Маринов, Д. Пишев
    Подходящ за възрастни и деца над 10 години.

    30. неделя 11:00 ч.
    Пепеляшка по Шарл Перо
    Драматизация Джанан Каба
    Сценография и кукли Свила Величкова
    Участват: Т. Хараланова, П. Венелинова и М. Маринов
    Подходящ за деца над 3 години.

    ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ

    1 – 20.06. откриване 18:00 ч.
    Голо тяло и еротика – работи на известни  български художници
    Колекция на Доц. д-р Пламен Пъчев

    12 – 30.06. Изложба „Юбиляри“ от фонда на ХГ – Русе

    17 – 27.06. откриване: 17.06.,18 ч. Марко Монев (1939 – 2004) – живопис

    20. четвъртък откриване 18:00 ч. Представяне на книгата – албум на Група „Ръб“ от Емил Миразчиев

    29.06. – 10.07.  откриване 29 юни 18:00 ч. Над и под водата
    Изложба на Горан Памуков, Мартин Цветков, Стоян Димов, Цветан Симеонов, Чудомира Чернева

    РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – РУСЕ
    ПЛ. АЛ. БАТЕНБЕГ №3


    8. събота, 10:30 ч., „Лапидариум“
    Международен ден на лешоядите

    13. четвъртък, 18:00 ч., зала Русе
    Светът на българския воин – изложба

    Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) – постоянни експозиции
    3. понеделник, 18:00 ч.
    Изгубени под водата – изложба
    19 – 21.06., 14:00 ч.
    „Природонаучните музеи в XXI век“ – конференция


    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА


  •    30.06.2024 - ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - юли
    + СЦЕНА ПОД ЗВЕЗДИТЕ

    всички интервюта  »