Четвъртък, 17 Април 2025
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    07.04.2025  » Прекомерната употреба на емотикони е причина за раздяла?

    Екип от учени определи кои са най-често срещаните причини за раздяла при двойките и установи, че прекомерната употреба на емотикони в електронната кореспонденция е една от тях, съобщи Мейл онлайн.



    В изготвената класация от 15 водещи причини за прекратяване на любовни взаимоотношения, злоупотребата с електронни икони е на 11-о място.

    Екип от Университета в Майнц, Германия, е анализирал данни от четири мащабни проучвания на взаимоотношенията, проведени в Австралия, Обединеното кралство, Германия и Нидерландия. В анкетата, проведена сред 2000 възрастни, които са прекратили връзка, са разгледани уникалните причини за раздяла.

    Констатацията „Не става дума за теб, а за мен“ е посочена като причина №1 за раздяла сред двойките.

    „Още не съм готов/а за сериозна връзка“ е на второ място. 

    Народната поговорка „Далеч от очи, далеч от сърце“ се оказва съвсем правдива, защото „Живеем твърде далеч един от друг“ е третият най-често срещан повод за преустановяване на любовна връзка.

    Сред останалите чести причини за раздяла е лошият избор на дрехи (8-о място) и разминаването във вкусовете за храна (10-о място).

    Това, че единият от партньорите не  е фен на спортния отбор на другия е 14-а поред причина за скъсване. 

    Проучването установило още, че ненавистта към вкуса на партньора за филми и телевизия е друга основна причина за прекратяване на връзката (№15).

    Други странни оправдания включват различни зодиакални знаци (9-о място), алергия към домашен любимец (12-о място) или желание да се съсредоточи върху кариерата си (5-а позиция).

    Един от анкетираните казва, че е трябвало да се раздели с бившия си, защото хъркането му е било прекалено силно. Лошата хигиена на партньора е доста напред в класирането и заема 7-а позиция. Едно място по-напред е класирана констатацията „Все още обичам предишното си гадже“.

    Може да изглежда леко абсурдно, но дразнещият смях на партньора е изтъкнат като фаталната причина №13 за скъсване на взаимоотношенията.

    Говорител на платформата за стрийминг Freely, която е поръчала проучването, коментира: „Раздялата никога не е лесна - независимо дали става дума за партньор, работа или дори абонамент. Много от нас се придържат към нещо по-дълго, отколкото трябва, било то по навик или от страх от промяна. Но понякога най-доброто, което можем да направим, е да бъдем честни със себе си и да направим тази крачка - особено когато нещо вече не ни дава това, от което се нуждаем”.

    Това изследване показва също, че много от анкетираните продължават една връзка „по инерция“, макар че всичко в отношенията между двамата е пределно ясно.

    Проучването е установило, че 55% от хората остават във връзката си по-дълго, отколкото трябва, с надеждата за промяна или защото не искат да наранят чувствата на другия.

    Седем от всеки десет анкетирани казват, че раздялата с любимия човек е едно от най-изнервящите неща в живота. Въпреки това 81% насърчават другите да съобщят новината лице в лице.

    В проучването на екипа от Майнц са участвали общо 11 295 души за период до 21 години, като хората са били помолени да посочат кога точно са били най-доволни от съществуващата си романтична връзка.

    Анализът показал, че връзките могат да бъдат подложени на нещо, наречено „терминален упадък“. Той протича на две фази - първоначалната, която може да продължи няколко години, се характеризира с незначителен спад на удовлетвореността.

    След това обаче настъпва критична точка, от която се наблюдава ускорен спад на щастието. Екипът е установил, че крайната фаза на връзката след този повратен момент продължава от седем до 28 месеца - средно от една до две години.

    Професор Янина Бюлер, един от авторите на изследването, казва: „След като се достигне тази крайна фаза, връзката е обречена на край и няма връщане назад”.

    АРЕНА
    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »