всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    01.03.2024  » 10 медала и Държавна купа за СК Спартак - Русе

В Панагюрище се проведе Държавното първенство по спортно и бойно самбо. В него се включиха състезателите на Спортен клуб „Спартак – Русе“, които се завърнаха с общо 10 медала и държавна купа за второ място.

Младежите на спортния клуб станаха втори в България на отборното първенство. Павел Митев /шампион до 64 кг/, Ерен Бедри /шампион до 88 кг/, Емилиян Атанасов /шампион на + 98 кг/, Искрен Коцев /вицешампион до 98 кг/ и Симеон Симеонов /трети до 79 кг/ оправдаха очакванията на своя треньор Владислав Великов в напрегнатата надпревара.

В спортното самбо Симон Йорданов стана вицешампион на България за мъже до 64 кг, Йосефина Йорданова спечели бронзовия медал при жените.       При мъжете на бойно самбо бронзов медалист стана Костадин Енев, a Айхан Ахмедов зае третото място със зрелищен нокаут.