Вторник, 22 Април 2025
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели
       22.04.2025 - Винофрения представя: Винарна ДеВина
    Запознайте се с част от винарните!
       21.04.2025 - ВИНОФРЕНИЯ представя: изба Видинска гъмза
    Запознайте се с част от избите

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    22.04.2025  » Винофрения представя: Винарна ДеВина


    На 2 и 3 май 2025 г. Русе ще бъде домакин на първия по рода си винен фестивал в града – Винофрения. Събитието обещава да се превърне в празник на сетивата, където българското вино, добрата храна и качествената музика се срещат в съвременна градска атмосфера.


     Името „Винофрения“ звучи почти като диагноза, но организаторите го определят като състояние на духа – вълнение, което се заражда, когато вкусиш вино, създадено с внимание и страст. Фестивалът кани както винолюбители, така и любопитни новаци да се потопят в два дни (и вечери) с дегустации, концерти, кулинарни изкушения и вдъхновяващи срещи.

    В дните до началото на фестивала ще ви преставим част от избите, които ще гостуват на 2 и 3 май в Русе.



    Винарна "ДеВина" е специална със своя тероар и фокус върху местни сортове грозде. Разположена в живописната местност Комлука, на границата на общините Девня и Аксаково, избата се възползва от уникалния климат, съчетаващ хладни морски влияния и песъчливи карбонатно-черноземни почви, богати на фосили. Тези природни дадености придават на нашите вина свежест, ароматност и елегантен характер. Освен това, ние се гордеем с това, че работим с традиционния за региона сорт Димят, като го представяме по модерен и изтънчен начин.


    Ако трябва да изберем едно вино, което да символизира "ДеВина", това без съмнение би било нашият "ГОСТЪТ" Димят. Той е истинското въплъщение на тероара ни – свеж, лек, с деликатни плодови аромати и минерален финал. Димят е емблематичен за Северното Черноморие, а ние сме горди, че успяваме да му дадем нов живот и съвременно звучене, запазвайки неговия автентичен характер.


    Най-голямата ни радост е моментът, в който виждаме как нашите вина оживяват в чашите на хората – когато усещаме тяхната наслада и интерес към всяка бутилка, която сме създали с внимание и отдаденост. Всяка реколта е различна и ни дава нови възможности да експериментираме и усъвършенстваме стила си.

    Най-голямото предизвикателство безспорно е работата с природата – климатичните условия могат да бъдат непредвидими и изискват бърза адаптация и постоянен контрол. Въпреки това, именно тези трудности правят успеха толкова удовлетворяващ и ни мотивират да продължаваме да създаваме качествени вина.


    Нашият съвет е да се наслаждават на вината с любопитство и отворени сетива. Опитвайте различни стилове, разговаряйте с винопроизводителите и се оставете на виненото пътешествие, което фестивалът предлага. От 2020 г. стартирахме с първите серии на нашите вина с марка "ГОСТЪТ" - Димят, Врачански Мискет, Розе Пино Ноар. През 2021 г. към тях добавихме нов бранд - TESSERA с Шардоне, Совиньон Блан, Димят с дива ферментация, като по-късно включихме и Пино Ноар. Препоръчваме да ги опитате охладени до правилната температура – белите и розетата около 8-10°C, а червените около 14-16°C. Така ще усетите всички фини нюанси и аромати, които тероарът ни е запазил в тях.


    Нашата цел е да продължим да развиваме уникалния винен стил, който сме създали, като същевременно надграждаме туристическия потенциал на региона. Работим върху възможността да предложим винени дегустации и преживявания, които да съчетаят виното с богатото културно наследство на района. Вярваме, че бъдещето на винопроизводството е в устойчивите практики и индивидуалния почерк, затова непрекъснато инвестираме в нови технологии и знания, които да гарантират най-високо качество на всяка бутилка.


    Очакваме ви с нетърпение на Винофрения, за да споделим нашата страст към доброто вино!


    📍 Военен клуб - РУСЕ и Летен театър
    🎟️ Билети: https://shorturl.at/cR5Op

    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »