Вторник, 29 Април 2025
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    29.04.2025  » Областна администрация Русе с отлична оценка от одит

    Отлична оценка за работата си получи Областната администрация в Русе след извършена пълна проверка от Звеното за вътрешен одит към Министерски съвет. Това съобщи областният управител Драгомир Драганов по време на пресконференция във връзка с поетите ангажименти и постигнатите управленски цели една година след встъпването си в длъжност. „С екипа на Областната администрация застанахме по-близко до хората, като основната ни цел, която си поставихме е по-бързо и ефективно обслужване на гражданите, без излишна бюрократщина“, заяви Драганов. 


    Той поясни, че времето за разглеждане на сигналите на граждани е максимално съкратено и рядко надвишава два работни дни. Същото важи и за предоставяните административни услуги, които често пъти се осъществяват само за няколко часа в рамките на съответния работен ден. През последната година администрацията бе отличена и с редица награди. 

    Сред тях беше и призът областен управител на годината от Асоциацията на българските градове и региони /АБГР/. „Радвам се, че издигнахме авторитета на институцията. Разбира се затова съществен принос имат и моите предшественици и екипа на Областната управа“, сподели още областният управител и отбеляза, че подобни отличия дават самочувствие и възможност да се работи още по-активно за развитието на областта. Като съществен фактор за нейния просперитет той отбеляза пълноправното ни приемане в Шенген и предстоящото ни влизане в Еврозоната. Според него и двете са ключови фактори за насърчаването на инвестициите и туризма. 

    Затова един от водещите приоритети в момента в работата на институцията e пускането на директна влакова линия между Русе и румънската столица Букурещ. Идеята е той да се движи сутрин, обед и вечер, което ще улесни и русенци, които ползват летището на Букурещ. Тъй като българското министерство не разполага с подвижен състав, се водят преговори той да е румънски с техен персонал, а българската страна да поеме част от разходите.
    Колкото до ферибота Русе – Гюргево, Драгомир Драганов заяви, че той няма да е с планираната в началото ефективност, ако бъде пуснат след края на ремонта на Дунав мост. В момента, когато има ремонт, в най-натовареното време за 10 минути минават 140-150 коли и 30 тира, тъй като пропускливостта е много добра след влизането ни в Шенген. 

    През следващия месец е предвидена среща и със здравния министър по темата за пускане в действие на бившата Военна болница, където от три години е спрян ремонтът. Става дума за частта, която държавата определи да се ползва от РЗИ. „Тя е на 80 процента реновирана, РЗИ трябва да бъде преместено там, както и някои други държавни структури, свързани с екологията и земеделието, за да може тези институции да бъдат на общо място и хората, които ги ползват, да не губят излишно време. Условията в момента не отговарят на съвременните европейски изисквания“, коментира Драганов.

    Другата задача е свързана с покупко-продажбата на бившия Педагогически институт. „Изчаква се една от университетските болници да вземе сертификат за инвестиции клас А. Очакванията се това да приключи през месец май и да работим за развитието на Медицинския факултет, който е една от нашите задачи“, каза областният управител.

    Друг водещ приоритет пред Драганов и екипа му в следващите месеци ще бъде превръщането на Русе в център на очаквания нов Дунавски район.
    Драганов припомни и главните проекти, върху които са работили с екипа на Областната администрация, а именно започването на навременен ремонт на българския участък на Дунав мост, ускоряване строежа на магистралата Русе – Велико Търново, пускането в експлоатация на ферибота Русе – Гюргево, възстановяването на влака „Синият Дунав“ и др. Текущите задачи са били свързани с обезщетенията на собствениците на земи за магистралата – над 1000 преписки са разгледани от екипа на Областната управа, а над 3,5 млн лв. са изплатени вече като обезщетения. Драганов коментира, че магистралата се е забавила няколко месеца заради льосовите почви, но предстои дофинансиране от 270 млн. лв. по програма „Джаспърс“ и се надява през 2030 г. да бъде пуснат участъкът Русе – Бяла.

    На пресконференцията присъства и заместник-областният управител Георги Георгиев.

    АРЕНА
    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »