Четвъртък, 11 Юни 2026
  • Арена Радио
  • Новини
  • Новини
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    03.05.2010  » Стартира конкурс на ЕК за свобода на печата
    По повод Международния ден на свободата на печата – 3 май - Европейската комисия официално открива конкурса „Лоренцо Натали“ за 2010 г. Тазгодишното издание на конкурса е организирано в партньорство с „Репортери без граници“ и Световната вестникарска асоциация. С наградите ще бъдат отличени най-добрите журналистически работи по темите на развитието, демокрацията и правата на човека.

    Наградата „Натали“ е международна и от 1992 г. тя се присъжда на най-добрите журналистически работи в областта на развитието, демокрацията и правата на човека. В надпреварата за нея могат да участват телевизионни и радио журналисти, журналисти от печатната преса и електронните издания. През 2009 г. повече от 1000 журналисти от 130 държави взеха участие в нея.

    Журналистите, желаещи да участват, могат да представят своята кандидатура до 31 август 2010 г. Лауреатите ще бъдат обявени през декември по време на церемонията по награждаването, която ще се проведе в Брюксел, в присъствието на европейския комисар за развитието Андрис Пиебалгс. Общо 60 000 евро награден фонд ще бъдат разпределени между 17 журналисти от медии в Африка, Европа, Северна Африка / Близкия изток, Азия и Латинска Америка / Карибския басейн. /Арена/
    «  Обратно към новините



  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »