Събота, 2 Март 2024
  • Арена Радио
  • Новини
  • НА АРЕНАТА
  • Програмата
    Online radio Arena
    Изтегли Winamp


  • Главно меню
  • Онлайн TV (Начало)
    За нас
    Нашите продукти
    Контакти
    Да правим филм в Русе
    Арт
    Реклама
    Връзки
    Приятели

    всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    30.11.2023  » ПО СЦЕНИТЕ НА РУСЕ - декември

    КОЛЕДНО-НОВОГОДИШЕН ФЕСТИВАЛ 2023

    1. петък 18:00 ч., сцена пред Общината
    Запалване светлините на Коледната елха с участието на изпълнители и състави от ОбДЦКИ – Русе
    и ОМД – Русе

    9. събота 17:00 ч. зала Дунав
    Коледно надиграване с богата концертна и конкурсна програма и участието на фолклорни състави и клубове от Русе

    12. вторник,18 ч. Пленарна зала - вход свободен
    Коледен концерт на Вокална формация Приста при ОМД – Русе

    13. сряда, 18 ч. Доходно здание Билети – ДЗ
    Коледен концерт с участието на всички формации при ОбДЦКИ – Русе

    16. събота 19:00 ч. Доходно здание вход свободен
    Общински младежки дом – Русе
    Коледен хоров концерт с участието на: ДМХ Св. Георги Победоносец при ОМД – Русе Диригент Мина Влайкова, Божена Иванова пиано

    15. петък 19:00 ч. Доходно здание Билети – ДЗ
    Коледен концерт на Биг Бенд – Русе
    Диригент Димчо Рубчев с участието на Вокално студио „Икономов“

    16. събота, 11 ч. Доходно здание вход свободен
    В очакване на Дядо Коледа
    Празничен концерт–спектакъл на ОбДЦКИ – Русе

    16. събота,17 ч. Доходно здание Билети - ДЗ
    Коледен концерт на Детско–девически хор
    Дунавски вълни при ОбДЦКИ
    Диригент Весела Тодорова

    19. вторник,18 ч. Доходно здание Билети – ДЗ
    Коледен концерт на състави от ОМД – Русе

    19. вторник,18 ч Пленарна зала вход свободен
    Коледен концерт на Тамбурашки оркестър Русе и ДВГ Слънце

    31. неделя 22:30 ч. пред Общината
    Да посрещнем заедно Новата 2024 година! с участието на Стефан Вълдобрев и
    Обичайните заподозрени

    ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР САВА ОГНЯНОВ
    ГОЛЯМА ЗАЛА

    5. вторник 19:00 ч. Драматичен театър – Сливен
    "В полите на Витоша"
    Сценична версия и режисура Стайко Мурджев
    Сценография и костюми Петя Боюкова
    Авторска музика Петър Дундаков
    Участват: Христо Мутафчиев, Бойка Велкова, Иван Николов, Мария Панайотова, Ивайло Гандев, Димитър Марков, Августин Демерджиев, Вяра Начева

    7. четвъртък 19:00 ч.
    "Странна случка с куче през нощта"
    По световния бестселър на Марк Хадън
    Режисьор Боян Иванов
    Сценография и костюми Ванина Цандева
    Участват: К. Желев /дебют/, С. Радев /гост/, К. Ценкова, Я. Господинова, И. Драганов, К. Хабил, М. Димитров, В. Петков, Н. Банчева. Проектът е осъществен с финансовата подкрепа на
    Национален фонд „Култура“

    11. понеделник 19:00 ч.
    "Още по-редки тъпанари"
    Продължение на спектакъла Редки тъпанари, вдъхновено от филмите на Марио Моничели, Дино Ризи и Пиетро Джерми
    Режисьор Теди Москов
    Сценография и костюми Свила Величкова
    Участват: Мая Новоселска, Петя Венелинова, Явор Бахаров, Ясена Господинова, Ростислав Панков, Ивайло Спасимиров, Роберт Янакиев, Ивана Керанова

    12. вторник 19:00 ч.
    "Балкански синдром" по Станислав Стратиев
    Режисьор Недялко Делчев
    с участието на Г. Мамалев и актьори от ДТ „С. Огнянов“

    ДЪРЖАВНА ОПЕРА – РУСЕ

    1. петък 19:00 ч. Доходно здание
    Травиата – опера от Джузепе Верди
    Либрето Франческо Мариа Пиаве
    Диригент Вилиана Вълчева
    Режисура и сценография Марко Катена
    Хор, балет и оркестър на Държавна опера – Русе

    8. петък 19:00 ч. з. Филхармония
    Малки солисти на голямата сцена - заключителен концерт
    Русенска филхармония
    Диригент Димитър Косев

    14. четвъртък 19:00 ч. Доходно здание
    LIVE ON BROADWAY – концерт-спектакъл
    Оркестър на Държавна опера – Русе
    Диригент Вилиана Вълчева
    Сценарий и режисура Рафи Бохосян с участието на солисти и хор на Държавна опера – Русе и Рафи Бохосян

    15. петък 19:00 ч. з. Филхармония
    Коледна приказка
    Празничен концерт
    Оркестър и хор на Държавна опера – Русе
    Смесен хор Железни струни – Разград
    Диригент Красен Иванов
    Диригент на хора Стелияна Димитрова-Хернани

    20. сряда  18:00 ч. з. Опера - фоайе
    Коледна вечер с рождественски песни и греяно вино
    Пламен Бейков – бас
    Божена Петрова – пиано

    22. петък 19:00 ч. Доходно здание
    КОЛЕДА EXTRAVAGANZA
    Галаконцерт-спектакъл
    Диригент Владимир Бошнаков със специалното участие на Михаела Филева

    29. петък 19:00 ч. Доходно здание
    Прилепът – оперета от Йохан Щраус-син
    Диригент Владимир Бошнаков
    Режисьор Аделаида Якимова-Фурнаджиева
    Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера – Русе

    ЦЕНТЪР ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА БЛОК 14
    ул. Борисова №47


    1. петък 19:00 ч. BLOK 14 FRIDAY FEST
    На зимни разкази и вино - коледно литературно четене с участието на актьорите: Радинела Тотева
    Ивайло Спасимиров, Милен Димитров, Мартин Пашов, Ростислав Панков и Евгения Явашева

    3. неделя 16:00 – 18:00 ч. Обучение на HANDPAN Космическият звук – Handpan circle

    8. петък 19:00 ч. Разкази от други времена – театрален спектакъл по
    книгата на Иван Станков „Вечерна сватба“. Режисьор Евгения Явашева

    13. сряда 19:00 ч. Разкази от други времена – театрален спектакъл по
    книгата на Иван Станков Вечерна сватба. Режисьор Евгения Явашева

    15. петък, 20 ч. Нормално | Scroletics – концерт

    22. петък, 20 ч. Way Back Home | Peyotoff | Heptagram – концерт


    ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ

    3. неделя 11:00 и 12:30 ч. Театър „Весел“ – Велико Търново
    Русалка по „Легенда за Лорелай”
    Драматизация и режисура Тодор Вълов
    Сценография и кукли Наталия Гочева
    Музика Пламен Мирчев – Мирона
    Вокал Пламена Ангелова
    Участват: Елка Баланова и Веселин Василев
    Подходящ за деца над 7 години.

    8. петък 18:00 ч. премиера
    Магичната нощ преди коледа от Димитър Пишев
    Драматизация и режисура Димитър Пишев
    Сценография Георги и Таня Пасеви
    Музика Даниел Петров
    Участват: Васил Маринов, Гергана Либова, Радинела Тотева и Христина Стоянова
    Подходящ за деца над 3 години.

    10. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    20. сряда 18:00 ч.
    Магичната нощ преди Коледа от Димитър Пишев
    (с участието на Дядо Коледа)
    Драматизация и режисура Димитър Пишев
    Сценография Георги и Таня Пасеви
    Участват: Васил Маринов, Гергана Либова, Радинела Тотева и Христина Стоянова
    Подходящ за деца над 3 години.

    13. сряда 18:00 ч.
    17. неделя 11:00 и 12:30 ч.
    Коледен подарък за Мърморко (с участието на Дядо Коледа) от Валентин Владимиров – Валяка
    Режисура Валентин Владимиров – Валяка
    Музика Станимир Иванов
    Сценография Таня и Георги Пасеви
    Участват: Ивета Маринова, Димитър Пишев, Светлина Станчева и Мартин Пашов
    Подходящ за деца над 3 години.

    ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ ул. Борисова №39

    1 – 13.12. Община Русе, Художествена галерия – Русе, СБХ – София
    Срещу вятъра 9. Международно биенале „Изкуството на миниатюрата“

    6 – 22.12. 18 ч., откриване, Българските възрожденски селища - изложба на арх. Павел Дочев

    15 – 30.12. 18 ч., откриване Изложба на преподаватели и студенти от Националната художествена академия

    РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – РУСЕ пл. Ал. Батенберг №3

    5. вторник, 11:00 ч., Исторически музей, фоайе
    Откриване на витрина с коледна украса от началото на ХХ в.

    Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) – постоянни експозиции
    1 – 3.12. Изложба на бездомни котки. Изложба на СНЦ „Германо-българска помощ за животните“

    1 – 28.12. Чудесата на природата: от семе до гора гостуваща изложба от Христина Грозданова и Музей за история на София
    «  Обратно към всички текстове


  • АНКЕТА
  • НА АРЕНАТА



  • всички интервюта  »