всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    15.01.2018  » Двама майстори на спорта в СМК Приста

На 13-ти януари в Казанлък се проведе традиционната церемония по награждаване на "Спортист на годината" 2017 на Българската федерация по авиомоделизъм, където и тази година имаше силно русенско присъствие. Младите състезатели от Спортен модел клуб "Приста" Никол Павлова и Николай Палежев бяха отличени със званията "Майстор на спорта" за постигнати резултати през изминалата година.

16-годишният Николай Палежев се нареди на 4-то място в класирането на Федерацията, със завоювани 11 призови места през 2017 г. 6 пъти той е заставал на върха на почетната стълбица в официални състезания, 2 пъти се е класирал втори и 3 пъти - трети.

Никол Павлова, също на 16, е класирана на второ място в престижната класация за годината, през която спечели 10 състезания, 3 пъти стигна до второто място и 4 пъти се нареди трета. Само ден по-рано талантливата русенка получи отличието "Спортист на годината" в категория "Приложни спортове" на Община Русе. С тези си отличия Никол се изкачи до 6-то място в света при юношите в акробатичния клас.

Двамата младежи представиха България и на Европейското първенство по Авиомоделизъм 2017 в Унгария, от където се завърнаха с бронзови медали.

В момента и двамата съчетават училищните си задължения с интензивна подготовка за настоящата състезателна година, през която акцент ще бъде Световното първенство във Франция през юли.