Приятели

всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    24.10.2023  » СК Настроение с призови места на Международния турнир по спортни танци
    През уикенда се проведе 37-ото издание на Международния турнир по спортни танци WDSF International Open “Rousse 2023”, което се организира от Спортен клуб „Настроение” и Община Русе, и е за Купата на кмета. В него участие взеха над 480 танцови двойки от 16 държави.

На тържественото откриване заместник-кметът Димитър Недев приветства гостите и участниците в турнира, като благодари на всички за участието им в надпреварата и им пожела успех. В знак на благодарност организаторите му връчиха плакет за подкрепата и съдействието, които оказва Община Русе за развитието на атрактивния спорт в града ни.

Танцовите двойки на СК „Настроение” се представиха отлично в състезанието, като в националния фестивал на първо място в многобоя във възрастова група до 9 години се класираха Йордан Петков и Атина Деспотова, а на трето място в многобоя до 11 години се класираха Даниел Стойчев и Ана Илиева.

В стандартните танци са класираха Еркан Мехмедов и Диляра Мадан, като същата двойка зае второ място в латиноамериканските танци. На първо място в категориите „стандарт“ и „латина“ се класираха Лъчезар Златков и Йоана Донева. Общият брой на танцовите двойки от СК „Настроение“, които се включиха в националния и международния турнир, беше 12.

В международното състезание танцовите двойки от СК „Настроение“ заеха следните места:
    - Йордан Петков и Атина Деспотова - първо място „латина“, второ място „стандарт“;
    - Борислав Йорданов и Александрина Друмева - трето място „латина“, четвърто място „стандарт“;
    - Еркан Мехмедов и Диляра Мадан - юноши старша възраст - седмо място „стандарт“ и седмо място „латино“ от двадесет и три танцови двойки;
    - Лъчезар Златков и Йоана Донева - седмо място при младежи в стандартните и латино танците;
    - Радостин Коларов и Гергана Дякова - финалисти на „райзинг старс“ - в „латина“ и „стандарт“, финалисти на Интернешънъл оупън „стандарт“ и „латина“;
    - Илия Добрев и Дария Посипай - първо място в Интернешънъл оупън стандартни танци /състезанието с най-висок ранг/.

Турнирът WDSF International Open “Rousse 2023” е включен в официалния спортен календар на Българската федерация по спортни танци /БФСТ/ и в официалния спортен календар на Световната федерация по спортни танци /WDSF/.