всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    27.11.2023  » ТСК – Русе с рекорден брой завоювани купи в Пловдив

Нови две отборни купи прибавиха към актива си състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе на провеждащото се в Пловдив Държавно отборно първенство по вдигане на тежести. Така русенските щангисти записаха едно от най-добрите си представяния спечелвайки общо шест купи, което е своеобразен рекорд за възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев. Част от състезателите са възпитаници на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“, Ученическа спортна школа, а други от децата са възпитаници на ОУ „Алеко Константинов“, СУ „Васил Левски и СУ „Йордан Йовков“, където клубът има разкрити зали за тренировка.

В последните състезателни дни второ отборно място завоюваха кадетите до 17 години. В индивидуалната надпревара Христо Ненов (категория до 55 кг) и Джан Зарков (категория до 61 кг) се окичиха със златни медали. Мартин Пенчев (категория до 73 кг) и Габриел Георгиев (категория до 89 кг) се класираха на второ място, а Диян Ангелов стана трети в категория до 67 кг. Купата за второ място в отборната надпревара завоюваха и юношите на ТСК. В индивидуалната надпревара Мартин Станев (категория до 55 кг) и Дениз Бориславов (категория до 67 кг) станаха първи. Дениз Данев (категория до 61 кг) и Екрем Шабанов (категория до 73 кг) станаха втори, а Йън Хартунг и Ердан Весков се окичиха с бронзовите медали.

При 15-годишните кадети Алекс Учиков (категория до 61 кг) и Георги Веселички (категория + 102 кг) се класираха на второ място.  При девойките Рени Русева победи в индивидуалната надпревара в категория до 49 кг.