Приятели

всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    12.02.2024  » Русенският боксьор Радослав Росенов спечели златния медал на Купа Странджа
    Късно снощи в зала „София“ се състояха финалните мачове в 75-ото издание на Международния боксов турнир Купа „Странджа“. Победител в категорията до 63,5 кг при мъжете стана състезателят на Боксов клуб „Русе“ Радослав Росенов.

На финала Росенов победи Адхамжон Мухидинов от Узбекистан с резултат 4:1 съдийски гласа. Русенецът надделя в първия рунд, след което противникът му изравни резултата. След размяна на тежки удари състезателят на БК „Русе“ заслужено си тръгна със златния медал.
    Радослав Росенов е двукратен европейски шампион за мъже до 22 години и това е неговият трети поред златен медал от най-стария и престижен международен турнир по бокс за мъже в Европа.

Снимка: БФ БОКС/Startphoto.bg