всички новини  »
    Изпрати своята новина  »
    RSS новини
    25.03.2024  » ВК Дунав Русе се завърна в елита на Висшата лига

С резултат 3:0 гейма русенските волейболисти на "Дунав" надвиха ВК "Миньор - Перник" и спечелиха Националната волейболна висша лига. Финалният мач се проведе в зала "Дунав".

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Венцеслав Георгиев, който почина, след като бе поразен от мълния на стадион "Дунав" и днес щеше да навърши 12 г.  През целия мач русенските волейболисти водеха убедително. В третия гейм "Миньор" изравни точките, но в края "Дунав" се наложи с 25:21.

Състезателите на старши треньора Красимир Миронов и неговия помощник Данко Тонев нямат загуба през изминалия сезон, а през януари спечелиха Купата на България Висша лига. За тази си победа отборът получи от кмета Пенчо Милков статуетка "Русе" и грамоти.